Početna Bosna i Hercegovina Potvrđena optužnica protiv tužioca Jasminke Knežević

Potvrđena optužnica protiv tužioca Jasminke Knežević

244

Vrhovni sud Federacije BiH potvrdio je optužnicu protiv kantonalnog tužioca Jasminke Knežević zbog sumnje da je počinila krivično djelo odavanja službene tajne.

Kneževićeva, koja je suspendovana pravosnažnom odlukom Prvostepene disciplinske komisije Visokog sudskog i tužilačkog savjeta BiH, optužena je da je od 16. do 20. maja, koristeći društvenu mrežu “TikTok” i aplikaciju “Vocap”, neovlaštenoj osobi dostavila dokumente iz krivičnog predmeta na kojem je bila zadužena.


Ona je tako učinila dostupnim naročito povjerljive podatke koji predstavljaju službenu tajnu, prenosi Srna pisanje federalnih medija.

U optužnici se navodi da je Kneževićeva, znajući da je riječ o naročito povjerljivim informacijama u vlasništvu Obavještajno-bezbjednosne agencije BiH, neovlaštenoj osobi poslala fotografije dijelova dokumentacije označene stepenom tajnosti “povjerljivo”, kao i dio zapisnika o saslušanju svjedoka iz istrage, iako je znala da je riječ o podacima koji su zakonom proglašeni službenom tajnom i da ih nije bila ovlaštena dijeliti.


Možda vas zanima

BiznisIstaknuto

Sjajan rezultat bh. namjenske industrije: Izvoz povećan skoro osam puta u zadnjih pet godina

Metalska i elektro industrija BiH ostvarila je u 2025. godini izvoz od...

Visoko

Direktor Dženan Rezaković iz kuhinje Medrese: 800 obroka dnevno za učenike

Direktor Dženan Rezaković oglasio se putem društvenih mreža javljajući se uživo iz...

Bosna i HercegovinaVijesti

Svjetska banka odobrila 81,7 miliona eura za modernizaciju puta Foča – Šćepan Polje

Odbor direktora Svjetske banke potvrdio je kreditni aranžman u vrijednosti 81,7 miliona...

Biznis

Trgovinski deficit FBiH u januaru 2026. iznosio 511.698.000 KM

Federacija BiH je u januaru 2026. ostvarila izvoz u ukupnoj vrijednosti 734.454.000...

Grad Visoko (Foto: Visokoin.com)
Visoko

Vlada FBiH proglasila 2. mart neradnim danom

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić nakon konsultacija s resornim ministrom...

Sport

Statističari ponizili Zrinjski: Evo kolike su mu šanse da izbaci Crystal Palace

Uprkos tome što ima aktivan rezultat iz prve utakmice protiv Crystal Palacea...

Visoko

Podrška domaćoj proizvodnji: Ministar Čajić posjetio uspješne farme u Visokom

Ministar za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Zeničko-dobojskog kantona Jasmin Čajić sa svojim...

Crna HronikaIstaknuto

Irfan Karić na ročištu: Ovo je jedina mrlja u mom životu, našao sam se na pogrešnom mjestu

Tužilaštvo Kantona Sarajevo predložilo je Općinskom sudu određivanje jednomjesečnog pritvora Irfanu Kariću,...