Početna Bosna i Hercegovina Potvrđena optužnica: Tukao policajca pa lupao po Policijskoj stanici Srebrenica

Potvrđena optužnica: Tukao policajca pa lupao po Policijskoj stanici Srebrenica

51

Osnovni sud u Srebrenici potvrdio je optužnicu koja mještanina Alena Lelića tereti da je šakom tukao policajca, a onda lupao po lokalnoj policijskoj stanici.

Optužnicu protiv njega podiglo je Okružno javno tužilaštvu u Bijeljini.

Navodi se da se on 27. decembra 2023. godine, oko 16 sati, ispred svoje kuće, pripadnicima Policijske stanice Srebrenica Nj.M., M.M., M.N. i A.B., koji su su došli i rekli mu da s njim trebaju obaviti razgovor u vezi sa prijavom koju je protiv njega podnio J.E., obratio im se riječima “Ja ne priznajem policiju Republike Srpske, zapalit ću svoju kući i bacit ću se pod vozilo”.

“Kada su ga policajci Nj.M. i M.M. upozorili da se smiri kako bi s njim obavili razgovor, Lelić se okrenuo prema policajcu Nj.M. i uputio mu pogrdne riječi i psovke: ‘Je..m ti majku i sestru, zapalit ću te”, navodi se u optužnici.

Tada je policajac M.M., kako se dodaje, osumnjičenom naredio da prekine sa galamom, ali je Lalić prišao jednom od policajca i napao ga.

“Udario ga je više puta stisnutom pesnicom u grudni koš, glavu i ruke, i jedan put lijevom nogom u desnu podkoljenicu, nanijevši mu ogrebotine lijevog lakta, te desne potkoljenice”, istaknuto je u optužnici.

Lelić je potom uhapšen, ali ni tada, sudeći po optužnici, ne prestaju problemi.

“Istog dana, oko 17 sati, nakon što je sproveden u Policijsku stanicu Srebrenica, kada su ga policajci pokušali alkotestirati, Lelić je zamahnuo nogom i oštetio plastičnu kanalicu od elektro instalacije, a zatim je u prostoriji za zadržavanje u kojoj je boravio nogama lupao pločice, te rukama zamahnuo i oštetio zaštitni poklopac na vodokotliću i na taj način oštetio Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske za 390 KM”, istaknuto je u optužnici, a potvrđeno je “Nezavisnim novinama”.

Možda vas zanima

IstaknutoSport

Amar Osim o nastupu Zmajeva: Matematički smo u igri, ali ovako ne možemo daleko

Remi Bosne i Hercegovine protiv Kanade (1:1) u prvom kolu Svjetskog prvenstva...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
Bosna i HercegovinaVijesti

Sunčan i topao vikend pred nama: Temperature do 32 stepena

U Bosni i Hercegovini danas se očekuje sunčano vrijeme uz malu do...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bruceloza se ubrzano širi u BiH, podaci su alarmantni

Bruceloza se posljednjih mjeseci širi među stanovnicima u FBiH, a najviše slučajeva...

Sport

Barbarez nakon remija na otvaranju prvenstva: Zaslužen bod, imamo jasan cilj

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, izrazio je zadovoljstvo osvojenim...

IstaknutoSport

Vodili pa remizirali s Kanadom: Bod za nadu u drugi krug

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Kanade u prvom kolu Svjetskog...

InternetIstaknuto

Šta se dešava? Facebook, Instagram i Messenger trenutno ne rade

Korisnici širom Bosne i Hercegovine, ali i u svijetu od poslijepodnevnih sati...

Crna HronikaSvijet

Horor na auto-putu u Mađarskoj, osam poginulih

Najmanje osam osoba izgubilo je život u dvije povezane saobraćajne nesreće koje...

Visoko

Ministarstvo finansija ZDK okupilo predstavnike kantonalnih ministarstava finansija: Programsko budžetiranje ključna tema sastanka

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona organizovalo je u Zenici sastanak predstavnika kantonalnih ministarstava...