Početna Bosna i Hercegovina Povećan broj zaraženih koronavirusom u RS, građani sve češće na bolovanju

Povećan broj zaraženih koronavirusom u RS, građani sve češće na bolovanju

68

Javne zdravstvene ustanove u RS-u ponovo su počele da testiraju povećan broj pacijenata na virus korona usljed prijavljenih simptoma zbog kojih građani u posljednjih petnaestak dana sve češće ostaju u kući i uzimaju bolovanje.

Po podacima Instituta za javno zdravstvo RS, na kliničkim centrima u Banjoj Luci i Bijeljini testirana su 43 uzorka, a prisustvo korona virusa potvrđeno je kod devet osoba. Hospitalizovanih nema.

Ljekari kažu da se pacijenti javljaju sa upalom grla, malaksalošću, povišenom temperaturom, te bolovima u mišićima.

– Išla sam kod doktora zbog upale grla i povišene temperature. Dobila sam antibiotik i trebalo mi je sedam dana da se oporavim. Nisu me slali na testiranje, jer sam imala blažu kliničku sliku – kaže jedna Banjalučanka.

U Domu zdravlja Banja Luka potvrđuju da imaju povećan broj građana oboljelih od akutnih respiratornih infekcija, te da na testiranje šalju samo određene.

Dоsаd је u RS pоtvrđеnо 122.230 slučајеvа virusа kоrоnа, а prеminulо је ukupnо 6.726 оsоbа kоd kојih је pоtvrđеn tеst nа virus kоrоnа.

Možda vas zanima

KOPRIVICA MILUTIN-MIRA 05.08.2026. u 16:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Novinarka televizije BN napadnuta kod Doboja: “Ženska osoba je skočila na mene, istrčala sam vrišteći”

Novinarka BN televizije Vesna Vukmirović fizički je napadnuta jutros, 4. augusta, u...

MUP KS predstavio helikoptersku jedinicu, a sada traži pilotske usluge: Spiskat će još 1,2 miliona KM

MUP Kantona Sarajevo donio je odluku o pokretanju postupka javne nabavke pilotskih...

Edin Džeko: Ovo vjerovatno jeste posljednja moja sezona

Iskusni napadač na press konferenciji je poručio da i sa 40 godina...

Održan sastanak o Novoj Željezari, pregovori se nastavljaju sutra

U sjedištu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas je održan...

Husić: Rudari su ginuli za državu i ne želimo sukobe, rudarima treba omogućiti ovjeru knjižica u ZDK

Nemogućnost ovjere zdravstvenih knjižica u Rudniku mrkog uglja Kakanj u Kakanju (RMU...

Kantonalni sud uvažio žalbu Sebije Izetbegović: Općinski sud Sarajevo ipak mora donijeti odluku po tužbi protiv UNSA

Kantonalni sud u Sarajevu ukinuo je odluku sutkinje Općinskog suda u Sarajevu...

JKP Visoko nabavilo novi kamion za odvoz otpada vrijedan 65.000 KM

Javno komunalno preduzeće Visoko nabavilo je novi kamion za prikupljanje i odvoz...