Početna Bosna i Hercegovina Poznat termin dženaze brutalno ubijenom Sabalahajrudinu Suljagiću koji nema članova porodice

Poznat termin dženaze brutalno ubijenom Sabalahajrudinu Suljagiću koji nema članova porodice

59

Sabalahajrudin Suljagić, beskućnik koji je prije dvije noći brutalno ubijen u Tuzli, biće ukopan na mezarju Saraj u Siminom Hanu pokraj Tuzle. Dženaza će održati u utorak (25. februar) u 13:30 sati.

Tužilaštvo Tuzlanskog kantona ranije je potvrdilo da su na Suljagiću uočene povrede nastale najvjerovatnije nožem.

Za Suljagićevo ubiatvo je usumnjičen Erdžan Buljubašić, kojem je policija izvršila nasilni ulazak u stan, a nakon čega je on uhapšen. Motivi ubistva za sada nisu poznati, a u toku je istraga.

Sabalahajrudinu Suljagiću život nikad nije bio lagan. U ratu je, sa četiri godine, izgubio oba roditelja. Stradali su na sarajevskoj pijaci Markale. Nakon toga je živio sa djedom, a poslije njegove smrti, zbrinut je u Dom za djecu bez roditeljskog staranja do 18. godine. Od punoljetstva, njegov dom su bile tuzlanske ulice, haustori, napuštene građevine.

Na ime ovog beskućnika bilo je registrovano nekoliko farmaceutskih kompanija. Stvarni vlasnik jedne od tih kompanija bio je gračanički biznismen Davud Zahirović koji je umro 2021. godine, pisali su mediji ranije.

Zbog ovih manipulacija, u Tuzli je 2020. godine hapšen advokat Suad Suljić.

Njemu se, saopćeno je tada iz Tužilaštva, stavljalo na teret da je kao advokat privrednog društva “Bosnafarm”, koji je bio u vlasništvu Davuda Zahirovića, nekadašnjeg predsjednika FK Sloboda, izvršio preregistraciju osnivača, direktora i adresu sjedišta preduzeća prebacio na Sabalahajrudina Suljagića, beskućnika iz Tuzle koji nije imao nikakvih prihoda.


– Odakle meni 10 hiljada maraka, kazao je Suljagić tada za Oslobođenje i O kanal. Ispričao je šta se sve dešavalo i kako je prevaren:

– Pod nebom sam cijeli život, kazao je Sabalahajrudin svojevremeno našem novinaru.

Da više ne bude pod vedrim nebom, 2020. pobrinuli su se humani ljudi. Stan je pronašao, a kiriju od 200 maraka je plaćao anonimni donator.

Šta se dešavalo dalje, nije poznato, ali Suljagić je opet završio na ulici…

 


Možda vas zanima

Sport

Musa briljirao u Zenici: Dubai pregazio Budućnost za korak do finala ABA lige

Košarkaši Dubaija poveli su 1:0 u polufinalnoj seriji ABA lige nakon što...

IstaknutoSvijet

Tragičan epilog požara u Beču: Djevojčica iz BiH preminula od zadobijenih povreda

Nakon požara u stanu u bečkom Otakringu, trogodišnja djevojčica iz Bosne i...

SvijetVijesti

Srbija uporno ignoriše upite Haškog mehanizma u slučaju Šešelj

Vlasti u Srbiji nastavljaju ignorisati upite haškog posmatrača o statusu predmeta koji...

IstaknutoSport

Barbarez iskreno progovorio o trenutku kada je dobio poziv da postane selektor BiH

I dok se sprema za prvi trening u okviru priprema za prijateljske...

Sport

Sjajna atmosfera u Orahovici: Amar Dedić dočekan uz ovacije

U Donjoj Orahovici kod Gračanice danas je upriličen svečani i emotivni doček...

Vijesti

Nikšić: Prvi izbori s modernom tehnologijom, glas građana bez sumnje i manipulacija

Predsjednik SDP-a Nermin Nikšić predao je danas Centralnoj izbornoj komisiji kandidatske liste...

Crna HronikaVijesti

Haos u centru Banjaluke: Tuča pred prolaznicima (VIDEO)

Dvojica muškaraca potukla su se danas u centru Banjaluke, naočigled brojnih prolaznika...

Visoko

Dan škole “Mehmedalija Mak Dizdar” u Dobrinju obilježen uz bogat program učenika

Dan škole “Mehmedalija Mak Dizdar” u Dobrinju obilježen je na dostojanstven i...