Početna Bosna i Hercegovina Poznati rezultati obdukcije ubijene žene iz Gradačca

Poznati rezultati obdukcije ubijene žene iz Gradačca

6

Halida Mujedinović (63) iz Gradačca ubijena je sa pet udaraca sječivom sjekire po glavi i vratu, utvrđeno je obdukcijom.

“Prema preliminarnim rezultatima obdukcije Halida Mujedinović iz Gradačca je imala pet povreda u predjelu glave i vrata nanesene oštrim dijelom sjekire. Istrazne radnje i vještačenja o ovom ubistvu su u toku”, rekao je portparol Kantonalno tužilaštvo u Tuzli Admir Arnautović.


Mujedinovićeva je pronađena mrtva 7. maja u kući u naselju Vida 2 u Gradačcu. Ranije tog dana u Srebreniku je pronađeno tijelo njenog supruga Refika Mujedinovića (69) za kojeg je utvrđeno da je izvršio samoubistvo vješanjem. Prvi rezultati istrage ukazuju da je Refik ubio Halidu, a potom presudio sebi, što tek treba da se potvrdi vještačenjima, prenosi ATV.

Navodno je iza sebe ostavio oproštajno pismo u kojem je napisao da mu oproste zbog toga što je uradio.


Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

Grad Visoko nastavlja snažnu podršku RK Bosni i u 2026. godini

Gradonačelnik Visokog, Mirza Ganić, danas je upriličio prijem za predstavnike Rukometnog kluba...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

EU upozorila: BiH bi mogla na sivu listu, ugrožene i doznake iz inostranstva

BiH je u opasnosti da izgubi priliku da dobije povoljnije uslove za...

IstaknutoSport

Sjajna Elvedina Muzaferija šesta u spustu u Austriji

Najbolja skijašica Bosne i Hercegovine Elvedina Muzaferija ostvarila je danas izvanredan rezultat...

Bosna i HercegovinaVijesti

UIO oduzela 650 muških jakni iz Emirata na Gradišci

Ovlaštena službena lica Uprave za indirektno oporezivanje u Carinskoj ispostavi Gradiška spriječili...

Bosna i HercegovinaVijesti

Oblačno jutro u BiH, u Zenici najhladnije, a u Bihaću izmjereno 11 stepeni

U Bosni i Hercegovini jutros je umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Temperature...

Bosna i HercegovinaVijesti

Stup državnosti pred kolapsom: Hoće li političke igre ugasiti BHRT?

Za BHRT vrijeme curi. Dugovanja stižu na naplatu. Zbog duga prema EBU-u,...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Vlada FBiH povećala dnevnice za službena putovanja u državi s 25 na 45 KM

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je donijela uredbu kojom je izmijenila propis...