Početna Svijet Predavala historiju s lažnom diplomom, učenici je voljeli, a direktor u šoku

Predavala historiju s lažnom diplomom, učenici je voljeli, a direktor u šoku

12

Više od deset godina profesorica D.B. predavala je u Gimnaziji Gospić historiju, a povremeno i sociologiju. Njezin rad, kažu kolege, bio je besprijekoran, ona omiljena među učenicima.

Ali postojao je problem koji je otkriven prije koji dan, D.B. nikad nije diplomirala. Ta vijest u gospićku gimnaziju prije nekoliko dana stigla je sa Sveučilišta u Zadru, na kojem je D.B. navodno diplomirala.

Zanimljivo je da je ova, mnogima omiljena, profesorica prije samo desetak dana tražila od ravnatelja sporazumni raskid ugovora o radu. Kazala mu je da očekuje novi, bolji posao. Ravnatelj je, prema pravilima, postupio tako da joj je to i dozvolio. Profesorica je lani postala majka te se nedavno vratila s porodiljnog dopusta, javlja RTL.


“Nisam slutio ništa, a kamoli ovo što se iz svega toga izrodilo”, kaže za 24sata Josip Štampar, profesor tjelesnog odgoja koji je na mjestu vršitelja dužnosti ravnatelja od srpnja prošle godine.

D.B. se ranije preselila iz Gospića te tvrdila da je novo radno mjesto čeka bliže njezinom novom mjestu prebivališta. U prošlu srijedu je došla potpisati raskid ugovora i pokupiti svoje stvari iz škole.

“Ona je zadnja osoba na koju bih pomislio da je lažirala diplomu”, kaže ravnatelj kojeg je ova vijest šokirala.

Za kazneno djelo krivotvorenja službene ili poslovne isprave predviđena je kazna zatvora u trajanju od šest mjeseci do pet godina.


Možda vas zanima

IstaknutoSport

Muzaferija objavila snimak svog teškog pada na stazi

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija je na svojim profilima podijelila video svog...

InternetTehno

Instagram najavio: Šalju upozorenja roditeljima ako djeca ovo pretražuju

“Instagram” će obavijestiti roditelje ako njihov tinejdžer više puta pretražuje termine vezane...

SvijetVijesti

EU uvela nova pravila za male pakete: Ukida se oslobođenje od carine za pošiljke do 150 eura

Vijeće Evropske unije službeno je odobrilo nova carinska pravila za male pakete...

Bosna i HercegovinaVijesti

Uhapšene vaspitačice koje se sumnjiče da su zlostavljale dječaka u vrtiću “Bambini”

Vaspitačice vrtića “Bambini” iz Hadžića koje se sumnjiče da su izvršile psihičko...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vlada ZDK podržat će izgradnju Centralnog šehidskog spomen-obilježja u Doboju

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić i ministar za boračka pitanja ZDK Adnan...

Visoko

INCIDENT U VISOKOM: Dijete povrijeđeno nakon napada psa u školi

U krugu Osnovne škole Osnovna škola Kulin Ban u Visokom danas je,...

SvijetVijesti

Zakoni sve stroži: Švedska se rješava kriminalnih migranata

Švedska planira znatno olakšati protjerivanje stranaca koji počine krivična djela. Od 1....