Početna Bosna i Hercegovina PREDSJEDNIK RIK-A OLIVER BLAGOJEVIĆ PODNOSI OSTAVKU

PREDSJEDNIK RIK-A OLIVER BLAGOJEVIĆ PODNOSI OSTAVKU

85

Oliver Blagojević, predsjednik Republičke izborne komisije (RIK), najavio je da će u četvrtak, 10. aprila, podnijeti ostavku na tu dužnost.

To će uraditi u skladu s pozivom Vlade Republike Srpske koji poziva članove organa za provođenje izbora iz RS-a da podnesu ostavke.

Na konferenciji za novinare, Blagojević je izjavio da će u skladu s odlukom Vlade RS podnijeti ostavku te da je zakazao sjednicu RIK-a za taj dan.

“Kao predsjednik RIK-a, podnijet ću ostavku i proslijediti je Narodnoj skupštini RS na daljnje razmatranje i odlučivanje”, rekao je Blagojević novinarima.

Također je najavio da će nakon sjednice javnost biti obaviještena o postupcima ostalih šest članova RIK-a.

Ova najava dolazi nakon što je Vlada RS pozvala članove organa za provođenje izbora iz RS-a da podnesu ostavke u svjetlu događaja između entitetske Vlade i RIK-a koji su nastali zbog spora oko interpretacije Izbornog zakona.

Možda vas zanima

Poznat razlog hapšenja Elvedina Pezića na Kosovu, zajedno s njim priveden i Mithad Ćeman

Elvedin Pezić uhapšen je na Kosovu nakon prijave zbog navodnog širenja “vehabističke...

Zbog velike potražnje cijena peleta raste

Iako je do početka sezone grijanja ostalo više od dva mjeseca, proizvođači...

CIK BiH upisao još četiri osobe na spisak za glasanje van BiH

Centralna izborna komisija (CIK) BiH donijela je danas, 13. avgusta, odluku o...

Evropa se najbrže zagrijava na svijetu, šta je razlog

Cijeli svijet postaje sve topliji, ali Evropa se zagrijava dvostruko brže od...

Pripadnici Deminerskog bataljona OS BiH pružili pomoć učesnicima saobraćajne nezgode

Pripadnici Deminerskog bataljona Brigade taktičke podrške Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, vodnik...

Počeli radovi u Novobrdskoj ulici: Nakon kolektora slijedi sanacija 600 metara puta

U gornjem dijelu Novobrdske ulice u MZ Stari Grad počeli su radovi...

Sutra će biti isplaćen regres za oko 8.300 zaposlenih u institucijama i ustanovama u ZDK

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona izvršilo je sve neophodne radnje za sutrašnju isplatu...

Zatvorenik iz Visokog preminuo u bolnici nakon pokušaja samoubistva

Enver Burić zvani Braco (48) iz Visokog preminuo je u Kantonalnoj bolnici...