Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Prekinuto ročište u slučaju Gadžun: Jedan od advokata optuženih zatražio izuzeće zbog kumstva

Prekinuto ročište u slučaju Gadžun: Jedan od advokata optuženih zatražio izuzeće zbog kumstva

30

Prekinuto je ročište u slučaju Gadžun, jer je Alen Nakić, jedan od advokata optuženih, tražio izuzeće za Adija Isaković, člana Sudskog vijeća zbog kumstva ali nije objašnjeno kojeg.

Naime, na Kantonalnom sudu u Sarajevu danas je počelo suđenje doktorima optuženim u slučaju smrti djevojčice Džene Gadžun iz Kaknja koje je nekoliko puta odgađano. Međutim suđenje je ubrzo prekinuto.

U toku ročišta javnost je jednim dijelom bila isključena kada je vještak iznosio podatke o zdravstvenom stanju Jasmine Halimić. Nisu bili saglasni da se snimaju optuženi u sudnici i postupak je prekinut do donošenja odluke.


Za smrt dvoipogodišnje Džene Gadžun optuženi su ljekari Suad Rožajac, Jasmina Halimić i Nina Jovanović. Sve troje su nedavno pred Kantonalnim sudom negirali krivnju za optužbe koje su im stavljene na teret.

Džena Gadžun preminula je 14. novembra 2021. godine u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu, šest dana nakon što su ljekari optuženi za njenu smrt, u stomatološkoj ordinaciji “Dr. Bejtović” obavljali “rutinsku” operaciju očnog kapka, tokom koje je došlo do komplikacija i srčanog zastoja, te pada u komu djevojčice, iz koje se nikad nije probudila.


Možda vas zanima

Visoko

Nesvakidašnja krađa u Visokom: Iz kuće ukradena hrana, posuđe i plinska boca

Dana 07.04.2026. godine, u 12,50 sati, u mjestu Gornja Zimča, od strane...

Magazin

EXIT festival iz Novog Sada prelazi na crnogorsku obalu

Jedan od najvećih svjetskih glazbenih festivala EXIT ove će se godine održati...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nisu se pojavili: HDZ i SNSD opet blokirali državu i EU put

Hitna sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, zakazana za danas...

BiznisIstaknuto

Hrana će u Bosni i Hercegovini poskupiti do 70 posto uprkos primirju u Iranu

Cijenu rata u Iranu platiće i građani Bosne i Hercegovine, i to...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Tužne vijesti iz Prnjavora: Preminula djevojčica Anđela Zorić

Djevojčica Anđela Zorić, učenica prvog razreda srednje škole u Prnjavoru, izgubila je...

Visoko

Policija pojačano kontrolisala saobraćaj u ZDK: Alkotestirano 719 vozača, 87 bilo pod dejstvom alkohola

U cilju unapređenja sigurnosti odvijanja saobraćaja na svim putevima na području Zeničko-dobojskog...

Sport

Večeras četvrtfinalni dueli Lige prvaka Barcelona – Atletico Madrid i PSG – Liverpool

Preostali susreti četvrtfinala Lige prvaka na rasporedu su večeras, a sastaju se...

Sport

Preminuo bivši reprezentativac Jugoslavije, ostavio ogroman trag u Dinamo Zagrebu

Nogometni svijet ostao je bez jednog od velikana – u 70. godini...