Premijer liga BiH – Bruka i sramota Želje u Trebinju: Dva šuta prema golu posljednjeplasiranoj ekipi u porazu “Plavih”

Fudbaleri Leotara savladali su Željezničar u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Trebinjci su slavili sa 1:0, te tako prekinuli crni niz koji je trajao deset utakmica bez pobjede, odnosno 11 godina (posljednji put slavili protiv Želje 23. maja 2012. godine).

Iz prvog poluvremena meča na Policama možemo izdvojiti tri situacije.

Prva je nevjerovatan promašaj Harisa Handžića. Igrao se 22. minut, ubacio je Milović, napadač Leotara bio je sam pred Benderom, ali je šutirao pored gola.

Druga situacija je “gol iz ničega” koji je Leotar postigao u 32. minuti. DOmaći su izveli aut, stoperi Želje i golman Bender su spavali, što koristi Stojković i šalje loptu u mrežu.

Treća situacija je ona iz 46. minute, kada su Plavi uputili prvi udarac u okvir gola. Štilić je uposlio Drlju, koji sa šest, sedam metara snažno šutira, ali Puletić sjajnom intervencijom spašava svoj gol.

I u nastavku meča Željo je djelovao bezidejno, dok su domaći i pored vodstva stvarali prilike pred golom Bendera (Stojanović i Prusina neprecizni, Handžić izblokiran).

Gosti su prvu priliku u nastavku imali u 68. minuti. Amoah je ubacio sa desne strane, a napadač je šutirao iz prve i pored gola. Ujedno, to je bilo i jedina prilika za goste, koji su se danas propisno obrukali u Trebinju.

U drugom meču koji je igran u istom terminu Igman je u derbiju začelja bio bolji od Posušja – 3:0. Ramić je u 33. minuti pogodio na asistenciju Drljevića. Na 2:0 povisio je Duraković u 75, a Hrelja je potvrdio trijumf golom u 90. minuti.