Početna Bosna i Hercegovina Premijer Pivić, predsjedavajući Huskić i ratni komandanti položili kamen-temeljac za izgradnju spomen-obilježja na Velikoj Mahnjači

Premijer Pivić, predsjedavajući Huskić i ratni komandanti položili kamen-temeljac za izgradnju spomen-obilježja na Velikoj Mahnjači

18

Premijer Pivić, predsjedavajući Huskić i ratni komandanti položili kamen-temeljac za izgradnju spomen-obilježja na Velikoj Mahnjači

Na 32. godišnjicu operacije oslobađanja vojnog objekta na Velikoj Mahnjači kod Žepča, premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić, predsjedavajući Skupštine Ćazim Huskić te ratni komandanti Salih Mujić i Haso Mandžuka položili su kamen temeljac za izgradnju spomen-obilježja pripadnicima Armije RBiH.

Projekat je vrijedan oko 80.000 KM, a izgradnja spomen-obilježja će se realizirati u fazama.

Premijer Pivić je najavio da će Vlada podržati izgradnju spomen-obilježja, rekavši da se moramo ponositi časnom i herojskom borbom Armije RBiH i njenim velikim pobjedama izvojevanim poštujući međunarodno pravo i civilizacijske vrijednosti.


– Moramo se ponositi časnom Armijom RBiH, koja je gledala ubijanje svojih najbližih, a opet se nikome nije svetila nego je poštovala ženevske konvencije i međunarodno pravo. Važno je da to mladi naraštaji znaju – rekao je premijer Pivić.

Naglasio je da je položaj branilaca jedan od najvažnijih prioriteta Vlade Zeničko-dobojskog kantona te da institucije ovog kantona u kontinuitetu pokazuju konkretnim programima i projektima, od zapošljavanja branilaca, isplate boračke naknade, liječenja, stipendiranja studenata, izgradnje spomen obilježja do pomoći udruženjima i podrške obilježavanju značajnih mjesta i datuma iz vremena odbrane od agresije.

Organizatori svečanog obilježavanja 32. godišnjice oslobađanja Velike Mahnjače – MZ Željezno Polje, Organizacija demobilisanih boraca Općine Žepče i Koordinacija boračkih udruženja Općine Žepče, uručili su zahvalnice premijeru Neziru Piviću i predsjedavajućem Skupštine Ćazimu Huskiću.

Press služba ZDK


Možda vas zanima

Crna Hronika

Maloljetnik na romobilu teško povrijedio pješakinju

U utorak, 21. aprila 2026. godine oko 14.50 sati, na pješačkoj stazi...

Crna HronikaIstaknuto

Trojica muškaraca osuđeni na ukupno 38 godina zatvora zbog silovanja djevojke u Sarajevu

Kantonalni sud u Sarajevu izrekao je prvostepenu presudu i proglasio krivim Benjamina...

Visoko

Obilježena godišnjica pogibije Hazima Dedića

Danas je u okviru programa „Dani otpora agresiji na području Grada Visoko“,...

Visoko

Emotivan susret u Visokom: Majke Srebrenice u posjeti gradonačelniku Mirzi Ganiću

Gradonačelnik Ganić danas je u Visokom ugostio majke Srebrenice, zajedno s predstavnicima...

Crna Hronika

U porodičnoj kući u Srebreniku pronađena tijela supružnika, utvrđuje se uzrok smrti

Dvije mrtve osobe pronađene su danas u kući i dvorištu u Srebreniku,...

IstaknutoVisoko

Preminuo Džemal ef. Salihspahić, utemeljitelj i dugogodišnji direktor medrese

Sa tugom je objavljena vijest da je na ahiret preselio profesor Džemal...

Bosna i HercegovinaVijesti

SIPA raspisala konkurs, traži se 25 novih policijskih službenika

Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) objavila je konkurs za prijem...

Bosna i HercegovinaVijesti

Obilježena 19. godišnjica tragične nesreće u Dječijem domu Bjelave

Polaganjem cvijeća na spomen-obilježje i mezare šest beba na gradskom groblju Vlakovo...