Premijer Vlade ZDK posjetio Prevent

36

Premijer Vlade Zeničko-dobojskog kantona, Munib Husejnagić posjetio je Prevent grupaciju danas. Radnoj posjeti se pridružio i ministar za privredu ovog kantona, Muhamed Husić.

„Današnji susret u Preventu koji je reprezent dobre organizacije i vrsnih izvoznih rezultata koji se temelje prvenstveno na kvalitetnoj proizvodnji, prilika je za temeljitije upoznavanje sa planovima ovog preduzeća u 2014. godini. Nije to prvi susret jer smo tokom godine imali niz kontakata tokom kojih smo razmjenjivali informacije, a posebno tražili mogućnosti za učešće Zeničko-dobojskog kantona u stvaranju ambijenta u kojem bi se lakše i kvalitetnije poslovalo“, izajvio je premijer Husejnagić, te dodao „svakako je za istaći da su najznačajniji pogoni Preventa locirani na području ovog kantona i da su od posebnog značaja kako za održavanje nivoa zaposlenosti tako i u podizanju proizvodne moći ovog dijela Federacije BiH“.

Premijer je iskoristio ovu posjetu kako bi Preventu uručio upotrebnu dozvolu za postrojenje tretmana otpadnih voda. Tom prilikom je razgovarano i o novim projektima Grupacije koji se odnose na povećanja proizvodnih kapaciteta, otvaranje novih pogona i novih upošljavanja
.
„Drago nam je što Vlada prepoznaje naše napore i rezultate. Do sada smo imali dobru saradnju i vjerujem da ćemo nastaviti u istom smjeru i u budućnosti. Mi želimo jačati javno-privatno partnerstvo jer zajedničkim snagama možemo doprinijeti još većem i boljem razvoju ekonomije ali i lokalne zajednice“, izjavio je Almir Jazvin, predsjednik Uprave Preventa u BiH.

Upotrebna dozvola je pokazatelj opredjeljenosti Preventa, ka tehničko-tehnološkom i okolinskom usavršavanju svojih proizvodnih aktivnosti.

„Dodjeljivanje rješenja jedna je od ilustracija nastojanja ovog preduzeća da i u oblasti ekologije poštuje evropske principe, a prije svega ekološke propise sredine u kojoj djeluje“, zaključuje premijer Husejnagić.

Na kraju posjete, Prevent je premijeru i njegovoj delegaciji uručio donaciju u iznosu od 5.000 KM za izgradnju dijela vodovoda na području općine Visoko.

Možda vas zanima

IstaknutoSport

Guardian o Bajraktareviću: Srcem je izabrao BiH, sada može srušiti Ameriku

Esmir Bajraktarević mogao bi biti jedno od najzanimljivijih imena u duelu Bosne...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon godina čekanja: Konačno dobijaju bazen, koštao je 350.000 maraka

Nakon dugogodišnje pauze, rekreacijski kompleks bazena u goraždanskom naselju Vitkovići ponovo će...

Sport

Jusuf Nurkić iznenadio sve i pojavio se na treningu Zmajeva

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, nakon što je sinoć objavljeno da je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković: OHR i dalje važan za stabilnost Bosne i Hercegovine

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković izjavio jena pres-konferenciji u...

Crna HronikaIstaknutoSvijet

Strahovit direktni sudar dva kamiona u bh. komšiluku, vozač živ igorio

Na dionici puta između Rume i Iriga jutros oko sedam sati dogodila...

Magazin

Senzacionalna supruga svjetskog prvaka zapalila Mundijal

Argentina je rutinski prebrodila grupu na Mundijalu i sada će u šesnaestini...

Sport

Barbarez pred SAD poslao jaku poruku igračima, ali i političarima BiH

Sergej Barbarez, selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, uoči utakmice šesnaestine finala...