Početna Istaknuto Preminuo basist ZZ Topa

Preminuo basist ZZ Topa

37

Prošle sedmice Hill je napustio turneju kako bi “zaliječio kuk”, no pokazalo se kako je imao mnogo ozbiljnih zdravstvenih problema.
Legendarna američka blues-rock skupina ZZ Top objavila je kao je u dobi od 72 godine preminuo njihov basist i jedan od pjevača Dusty Hill.

“Sa žalošću smo primili vijest kako je u snu u svom domu u Houstonu preminuo naš ‘compadre’ Dusty Hill. Tvoja osobnost, smisao za humor i neprestana predanost bendu omogućila nam je stvoriti veliku bazu fanova kojima ćeš nedostajati kao i nama”, objavila su preostala dvojica članova benda, bubnjar Franck Beard te drugi pjevač i gitarist Billy Gibbons.


Prošle sedmice Hill je napustio turneju kako bi “zaliječio kuk”, no pokazalo se kako je imao mnogo ozbiljnih zdravstvenih problema.

Član grupe od 1970.
Hill se pridružio ZZ Topu 1970. godine, godinu dana nakon formiranja benda te je tokom posljednjih pola stoljeća postao prepoznatljiv po dugoj bradi, sunčanim naočalama i šeširu, baš kao i Gibbons.

ZZ Top je 2004. godine postao član Kuće slavnih rock and rolla, a u nju ih je uveo gitarist Rolling Stonesa Keith Richards.


Možda vas zanima

Visoko

Privremena obustava saobraćaja u Visokom zbog obilježavanja Dana Armije RBiH

Obavještava se javnost da će, na zahtjev JOB “Unija veterana” Grada Visoko,...

Sport

Edina Džeku u Beogradu dočekala lijepa poruka na tanjiru

Edin Džeko je posljednjih dana u Beogradu, a tamo se još jednom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Rekordna poskupljenja goriva u BiH: Cijena dizela viša od 4 KM

Cijene goriva u Bosni i Hercegoviia nastavljaju bilježiti rast, a jutros su...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Stiže novo povećanje penzija u FBiH, ko će koliko dobiti?!

Premijer bosanskohercegovačkog entiteta Federacija BiH Nermin Nikšić najavio je novo povećanje penzija...

Magazin

Vesna Zmijanac odgovorila kolegici: Ja sam žena boem, može mi se

Vesna Zmijanac se oglasila nakon što ju je javno kritikovala pjevačica Zorica...

Bosna i HercegovinaVijesti

BH Meteo upozorio građane: Ne planirajte put bez prijeke potrebe

U Bosnu i Hercegovinu u četvrtak stiže velika vremenska promjena sa osjetnim...

SvijetVijesti

POZNATO STANJE djevojčice koja je vozila trotinet: Džana N. transportovana za Beograd

Nakon tragične saobraćajne nesreće koja se dogodila na magistralnom putu kod Novog...

Crna Hronika

U jutrošnjoj nesreći kod Žepča poginuo pješak

Na magistralnom putu M-17, u naselju Tatarbudžak kod Žepče, jutros oko četiri...