Početna Sport Preminuo mladi golman, jučer je branio za svoj tim

Preminuo mladi golman, jučer je branio za svoj tim

51

Tragedija je potresla bh. javnost i bh. sport. Naime, mladi golman HNK Mladost Domaljevac Mato Matić (20) preminuo je dan nakon što je branio na fudbalskoj utakmici.

O njegovoj preranoj smrti izvijestio je njegov klub na Facebook stranici.

– Današnji dan će se pamtiti po gubitku jedne mlade duše, člana našeg kluba, člana našeg tima i osobe koja je od malena krasila kopačkama naš teren i naš gol. Crno je osvanulo jutro nad našim selom. Iskreno saučešće njegovoj porodici, prijateljima i svima koji su ga poznavali. Jedan ovako mladi život ne bi smio ovako završiti. Mato se u zadnjih godinu dana posvetio nekim višim ciljevima, akademiji i policijskoj odori, a uz to nastavio je davati svoj doprinos i na zelenom travnjaku.

Hvala ti Mato na svakom treningu, na svakoj utakmici koju si odigrao i svakoj minuti koju si proveo s nama. Bodri nas sada sa nekog drugog, boljeg mjesta, budi spokojan, budi miran, a mi ćemo nekako krenuti dalje, u tvoju čast.

Neka ti je laka crna zemlja, topla postelja, a tvoj odlazak je znak da ništa u životu nema i neće imati smisla, da ništa materijalno nije vrijedno i da se nikad ne zna kako jedan dan može završiti.

Mi ćemo se teško izboriti s tim da te nema, ali ostaje za tobom mnoštvo uspomena, puno smijeha i lijepih trenutaka. Počivaj u miru anđele naš – poručili su iz kluba.

Možda vas zanima

Crna HronikaIstaknuto

Tužilaštvo o tragediji: Naložena obdukcija djeteta

Okružno javno tužilaštvo Banjaluka oglasilo se o tragediji u Banjaluci u kojoj...

Visoko

Kontrola vozila u Čajengradskoj rezultirala hapšenjem jedne osobe

Dana 04.06.2026. godine, u 13,05 sati, u ulici Čajengradska, od strane službenika...

Crna HronikaVisoko

Policija u Visokom uhapsila muškarca nakon kontrole vozila u ulici Potok

Dana 04.06.2026.godine, u 17,15 sati, u ulici Potok, od strane službenika Policijske...

BiznisIstaknuto

Berba zove donosi do 160 KM dnevno: Otkupna cijena na rekordnom nivou!

Sezona berbe zove, poznate i kao bazga, ove godine donijela je veliko...

Sport

Navijači BiH najavljuju korteo kroz St. Louis uoči utakmice protiv Paname

Bosna i Hercegovina će sutra protiv Paname igrati prijateljsku utakmicu, posljednju pred...

Visoko

Gradonačelnik Mirza Ganić posjetio Centar za socijalni rad: Briga o građanima ostaje prioritet

Gradonačelnik Mirza Ganić sa saradnicama posjetio je JU Centar za socijalni rad...

Bosna i HercegovinaVijesti

Danas isplata penzija: Ovo su iznosi najveće i najniže

Penzije za maj u Federaciji Bosne i Hercegovine bit će isplaćene danas,...