Početna Bosna i Hercegovina Prijavio ucjenu, policija razotkrila spolni odnos sa maloljetnicom i neovlašteno snimanje

Prijavio ucjenu, policija razotkrila spolni odnos sa maloljetnicom i neovlašteno snimanje

20

Policijskoj stanici Zvornik 8. aprila obratio se L. J. iz Zvornika te prijavio da ga nepoznate osobe putem SMS poruka i telefonskih poziva ucjenjuju da će, ukoliko im ne plati, objaviti kompromitujući videosnimak na kome se on nalazi.

Odmah po prijavi počeo je rad na rasvjetljavanju ovog slučaja, a obaviješten je i postupajući tužilac koji je događaj okarakterisao kao krivično djelo ucjena.

Tokom kriminalističke obrade došlo se je indicija da postolje i elementi krivičnog djela obljuba nad nemoćnim licem, koje je počinio L. J.


– Tokom operativnog rada, te preduzimajući neophodne mjere iz svoje nadležnosti policijski službenici došli su do osnova sumnje da je L. J. 4. aprila imao spolni odnos sa maloljetnom djevojkom iz Zvornika. Zbog postojanja osnova sumnje da je L. J. počinio krivično djelo obljuba nad nemoćnim licem, nadležnom tužilaštvu je dostaviljen izvještaj, naveli su iz CJB-a Bijeljina te istakli da su nadležnom Tužilaštvu prijavljeni i S. I, M. E, P. P. i sedamnaestogodišnja maloljetnica iz Zvornika zbog sumnje da su počinili krivična djela neovlašteno fotografisanje i ucjena.

Prema informaciji iz policije, prijavljena grupa je 4. aprila mobilnim telefonom snimila L. J. i maloljetnu djevojku u ljubavnom činu, te taj snimak reprodukovala, a potom pozivima i SMS porukama ucjenjivala L. J. da će javno objaviti snimak ukoliko im ne isplati 4.000 eura.

S obzirom na to da im L. J. nije isplatio novac, oni su taj snimak objavili na društvenim mrežama.


Možda vas zanima

Sport

Srušio Alkaraza: Siner pred očima bh. ljepotice postao broj jedan

Italijanski teniser Janik Siner ponovo je broj jedan na svijetu. Do danas...

Sport

Rukometašice BiH teško poražene od Nizozemske

Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, očekivano je doživjela težak poraz u...

Bosna i HercegovinaSvijetVijesti

Upozorenje građanima: Nove mobilne prevare u BiH stižu i s Filipina

Raširena pojava takozvanih phishing poruka otvorila je pitanje zaštite građana od online...

IstaknutoSvijet

Orban priznao poraz, čestitao Magyaru

Peter Magyar, lider stranke Tisza, oglasio se na Facebooku s kratkom porukom....

IstaknutoSvijet

Opoziciona Tisza Petera Magyara vodi ispred Orbanove stranke

Opoziciona stranka Tisza Petera Magyara vodi, prema rezultatima do sada prebrojanih glasova...

Crna HronikaIstaknuto

Kod Olova pronađeno tijelo: Sumnja se da je riječ o nestalom muškarcu

Na području općine Olovo danas je pronađeno beživotno tijelo muškarca za koje...

Bosna i HercegovinaVijesti

Semir Efendić ostaje na čelu Stranke za BiH

Semir Efendić ostaje predsjednik Stranke za Bosnu i Hercegovinu. Efendić, koji je...

SvijetVijesti

Orban pred gubitkom vlasti nakon 16 godina

U Mađarskoj se u nedjelju održavaju parlamentarni izbori koji se u velikoj...