Početna Biznis Prodaje se bh. odmaralište u Hrvatskoj, poznata najniža cijena

Prodaje se bh. odmaralište u Hrvatskoj, poznata najniža cijena

21

Grad Zenica objavio je međunarodni javni poziv za iskazivanje interesa za kupovinu kompleksa/nekretnina bivšeg Zeničkog odmarališta u mjestu Duće, opština Dugi Rat u Hrvatskoj.

Ove nekretnine čine jedinstveni kompleks. Sastavni dijelovi nekretnina su zemljišne parcele, izgrađeni objekti i kompletna infrastruktura, koja je u vlasništvu Grada Zenica, i za koje se iskazuje interes za kupovinu “u viđenom faktičkom stanju”, piše Biznisinfo.ba.

Kompleks bivšeg odmarališta se nalazi oko tri kilometra od Omiša, uz državni put D8 (Jadranska magistrala), na dionici Omiš – Split.

Cijena prodaje ne može biti niža od 10,2 miliona KM.

Krajnji rok za predaju ponuda je 16. august do 13 sati. Javno otvaranje svih blagovremeno dostavljenih ponuda obaviće se u sali za sastanke Kabineta gradonačelnika istog dana u 14 časova.


Inače, Republika Hrvatska je, putem svojih sudova i pripadajućih zemljišnih odjela, u zemljišnim knjigama stavila administrativnu zabranu raspolaganja i opterećenja kompleksa odmarališta u mjestu Duće, to jest zabranu prodaje, zamjenu, darovanje, prenos prava korištenja i raspolaganja, davanja u zakup i privremenu upotrebu, osnivanje hipoteke i slično. Zabrana raspolaganja nekretninom je upisana od strane Državnog tužilaštva u Splitu, protivno Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima iz 1996. godine (“Narodne novine RH” 91/96), kao i Uredbi iz 1996. godine.

Zakonski zastupnici grada Zenica sprovode odgovarajuće postupke pred nadležnim organima u Hrvatskoj u svrhu brisanja administrativne zabrane raspolaganja.

Sa izabranim ponuđačem biće potpisan predugovor o kupovini kompleksa/nekretnina bivšeg odmarališta u mjestu Duće, a nakon brisanja administrativne zabrane i konačan kupoprodajni ugovor.

Inače, mjesto Duće poznato je po čistoći i ljepoti mora.


Možda vas zanima

Sport

Srušio Alkaraza: Siner pred očima bh. ljepotice postao broj jedan

Italijanski teniser Janik Siner ponovo je broj jedan na svijetu. Do danas...

Sport

Rukometašice BiH teško poražene od Nizozemske

Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, očekivano je doživjela težak poraz u...

Bosna i HercegovinaSvijetVijesti

Upozorenje građanima: Nove mobilne prevare u BiH stižu i s Filipina

Raširena pojava takozvanih phishing poruka otvorila je pitanje zaštite građana od online...

IstaknutoSvijet

Orban priznao poraz, čestitao Magyaru

Peter Magyar, lider stranke Tisza, oglasio se na Facebooku s kratkom porukom....

IstaknutoSvijet

Opoziciona Tisza Petera Magyara vodi ispred Orbanove stranke

Opoziciona stranka Tisza Petera Magyara vodi, prema rezultatima do sada prebrojanih glasova...

Crna HronikaIstaknuto

Kod Olova pronađeno tijelo: Sumnja se da je riječ o nestalom muškarcu

Na području općine Olovo danas je pronađeno beživotno tijelo muškarca za koje...

Bosna i HercegovinaVijesti

Semir Efendić ostaje na čelu Stranke za BiH

Semir Efendić ostaje predsjednik Stranke za Bosnu i Hercegovinu. Efendić, koji je...

SvijetVijesti

Orban pred gubitkom vlasti nakon 16 godina

U Mađarskoj se u nedjelju održavaju parlamentarni izbori koji se u velikoj...