Početna Sport Pronađen fudbaler Gorice koji je nestao u ponedjeljak: Živ i zdrav je, s njim je sve u redu

Pronađen fudbaler Gorice koji je nestao u ponedjeljak: Živ i zdrav je, s njim je sve u redu

27

Abdulah Talal Hamed, 27-godišnji fudbaler hrvatske Gorice čiji je nestanak prijavljen u ponedjeljak, pronađen je u Mađarskoj, objavio je klub.

Igrača je pronašla mađarska policija koja je potom odradila ispitivanje, a raspisana potraga je obustavljena. Hamed je kontaktirao predsjednika HNK Gorice Nenada Črnka da zahvali na brizi, a više informacija će mu javiti naknadno.

Podsjetimo, Hamed je prije dvije sedmice prešao u redove hrvatskog prvoligaša, ali mu se od ponedjeljka izgubio svaki trag.

Nestanak fudbalera

Hamed je u Budimpeštu došao u subotu, 19. augusta, kako bi pokupio lične stvar i dokumente za registraciju za Goricu. Trebao je krenuti za Hrvatsku, ali tamo nije stigao pa je njegov nestanak prijavljenj mađarskoj policiji.

Abdulahov otac je rekao da je razgovarao sa sinom oko 11 sati, ali sat vremena kasnije švedski fudbaler više nije odgovarao na pozive. Njegov mobitel je bio isključen i kada su došli pred njegov stan, automobil je bio parkiran u garaži, u stanu su bili pasoš, ali ne i ključevi od stana i novčanik.


– Prošlog tjedna Abdulah je djelovao jako zabrinut. Zvučao je potišteno i nestabilno, ali prvi put mi nije htio reći o čemu se radi. Samo mi je rekao da bi se nešto moglo dogoditi – rekao je Tali, koji je sarađivao s mađarskom policijom i tvrdio da je njegov sin žrtva kaznenog djela.

Ozbiljne prijetnje

Navodno je Abdulah trebao potpisati za drugi klub prije nego što je stigao u Goricu, ali da je pregovore prekinuo jer mu se druga strana nije činila ozbiljnom.

Otac kaže da je Abdulaha, koji ima švedski i irački pasoš, ubrzo nazvala osoba koja je tvrdila da predstavlja njegov nesuđeni klub i tražila 50.000 eura odštete. Fudbaler je to odbio i tada su počele prijetnje.

Fudbalerov otac smatra da je spor oko ugovora povezan s nestankom njegovog sina.

Ono što je najbitnije sada, fudbaler je pronađen i sada je dobro. Naravno, očekujemo još detalja kada dođe u Hrvatsku i razgovara sa vlasnikom hrvatskog prvoligaša.


Možda vas zanima

Sport

Dva zlata za Kenana Kovačevića na paraplivačkom takmičenju “Zadar open 2026”

Na jubilarnom desetom izdanju paraplivačkog takmičenja “Zadar open 2026” nastupilo je više...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Prevoznici dali rok institucijama do septembra ili slijedi masovni odlazak iz BiH

Konzorcijum Logistika Bosne i Hercegovine obavijestio je javnost da ključna pitanja i...

IstaknutoSport

“Zmajevi” uz puno “Koševo” idu na Mundijal

Nogometni / Fudbalski savez Bosne i Hercegovine saopštio je da su sve...

SvijetVijesti

Napadač iz Washingtona priznao ko mu je bio meta u pucnjavi u Bijeloj kući

Napadač na osiguranje Bijele kuće priznao je policiji da su meta napada...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

IGK oštro osudio kontroverznu kartu podjele BiH koja je predstavljena u Zagrebu

Institut za istraživanje genocida Kanada (IGK) istakao je da se radi o...

Bosna i HercegovinaVijesti

Imate iskustvo, ali ne i diplomu? Evo kako ga možete pretvoriti u ECTS bodove

Univerzitet u Sarajevu organizator je APEL okruglog stola koji će biti održan...

Crna HronikaIstaknuto

Nakon nesreće na neispravnom toboganu osmogodišnjak ostao bez prsta

U Brezi je 16. aprila došlo do teške nesreće na jednom dječijem...

SvijetVijesti

Kardinal Puljić: U BiH “puno kuharica, a preslan ručak”

Drugi je dan TradFesta u Zagrebu, manifestacije koja okuplja domaće i inozemne...