Pronađeno tijelo žene u koritu rijeke, je li riječ o nestaloj nastavnici?

132

Tokom provođenja pretrage korita rijeke Spreče danas oko 11.40 sati u blizini mjesta Barice kod Živinica pronađeno je tijelo ženske osobe.

O pronalasku tijela je obaviješten postupajući tužilac Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, prema čijim uputama će istražitelji OKP Policijske uprave (PU) Živinice izvršiti uviđaj.

– Po okončanju uviđaja i prema naredbi tužioca, tijelo će biti prevezeno u Komemorativni centar Tuzla radi identifikacije i obdukcije, te će se poduzimati i druge radnje u cilju rasvjetljavanja događaja, a prema uputama tužioca’, kazala je Adnana Sprečić, glasnogovornica Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona (MUP TK).

Podsjetimo, od jutros su dva tima Jedinice policije za specijalnu podršku Uprave policije MUP TK-a zajedno sa pripadnicima PU Živinice, kao i pripadnicima Civilne zaštite – GSS Živinice i GSS Kladanj, te RK Mrena, vršili pregled i pretragu terena na širem području ušća rijeke Oskove u jezero Modrac zbog nestanka nastavnice Indire Kičić iz Živinica.

Njen nestanak prijavljen je policiji 2. aprila, a ona je posljednji put viđena dan ranije u blizini Gradskog bulevara u Živinicama. Nakon što potraga po gradu i okolini nije dala rezultate, dalo se u pretragu korita rijeka.

Zbog navedenih okolnosti, postoje indikacije da se, u slučaju pronalaska tijela, radi o njoj, ali tačne informacije će biti poznate nakon identifikacije i obdukcije.

Možda vas zanima

Gradonačelnik Mirza Ganić odao počast žrtvama genocida u Srebrenici

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić prisustvovao je u Srebrenici kolektivnoj dženazi i ispraćaju...

Na Korčuli i dalje bjesni požar, zahvaćeno 550 hektara zemljišta i borove šume

Požar na Korčuli do sada je zahvatio oko 550 hektara trave, niskog...

Habib Nurmagomedov odao počast žrtvama genocida u Srebrenici

Legendarni UFC šampion Habib Nurmagomedov odao je počast žrtvama genocida u Srebrenici,...

Emina Omanović na Balkanijadi za juniore u Craiovi osvojila srebro u dalju

Devetnaestogodišnja Sarajka Emina Omanović (AK Sarajevo) osvojila je drugo mjesto i srebrenu...

Vraćaju se vrućine: Narednih dana očekuju se temperature do 38 stepeni

Nakon nekoliko ugodnijih dana, Bosnu i Hercegovinu već početkom naredne sedmice očekuje...

Prošlo je 17 godina od smrti Žana Marolta

Velikan bh. glumišta Žan Marolt preminuo je na današnji dan prije 17...

BIHAMK: Velike kolone vozila na izlazima iz Srebrenice

U poslijepodnevnim satima nakon završenog ukopa identificiranih žrtava genocida u Srebrenici, pojačan...

Majci Ramizi je svaki dan 11. juli: Jednog sina su mi ubili, drugog su zaklali – još mu tražim glavu…

Ramiza Gurdić, jedna od Majki Srebrenice, u emotivnom obraćanju govorila je o...