Radnici BHRT-a najavili proteste upozorenja: Dosta je praznih obećanja

27

Problemi u BHRT-u ne prestaju, a zbog toga su članovi Samostalnog sindikata radnika ovog javnog servisa najavili protest upozorenja za danas, 28. maja, od 14 sati.

Podsjećamo, BHRT je u ponedjeljak ukinuo 15 emisija iz svog programa, a neke su skraćene.

Na listi 15 emisija koje se ukidaju su “Jedan”, “Odbrojavanje”, “Putevi zdravlja”, “Nova avantura”, domaći dokumentarni program, “Propuh”, “Thinking Box”, “Art Depo”, “Moja zemlja”, “DVS – Filmski festival u Kanu”, “Identiteti”, “Global”, “Konačno petak sa Majom Miralem”, “Inbox”, “Trend” dok će emisija “Jutro za sve” trajati dva umjesto tri sata.

– Ovo je samo početak jer će se uskoro ići i sa novim smanjenjima programa. Dodatni problem koji se, poput domino efekta pojavio, jeste da ova televizija ostaje bez radnika jer ne žele raditi bez plaća – objavio je BHRT.

– Nakon toga ćemo vidjeti kakve će biti reakcije, ali nama je zaista više dosta verbalne podrške, obećanja, priča od političara, od vladajuće strukture, nama trebaju konkretani potezi jer ovi ljudi su zaista na ivici egzistencije. Tražimo sada ono što je hitno, pod jedan – isplatu plaća i toplog obroka – kazao je Edis Fočo, potpredsjednik Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u.

Kazao je da su radnici prije 50 dana primili posljednju plaću, a nisu primili ni topli obrok. Uvjeti su, dodaje, katastrofalni, a radnici rade za mizerne plaće.

Novac od prikupljenje takse stoji na računu Elektroprivrede BiH jer dogovora dva menadžmenta o raspodjeli sredstava nema.

Možda vas zanima

Hadžihafizbegoviću zbog govora na Ajvatovici žele oduzeti hrvatski pasoš

Burna se polemika posljednjih dana vodi na društvenim mrežama kako u Hrvatskoj...

Vlada ZDK nagradila učenike generacije osnovnih i srednjih škola

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić i ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i...

Aerodrom Sarajevo u usponu: Preko 2,2 miliona putnika u 2025.

Na sjednici Skupštine J.P. Međunarodni aerodrom „Sarajevo“ d.o.o. Sarajevo, u utorak, usvojen...

Otkriveno ko je par čije su snimke šokirale svijet: Zaručili se, a onda ih uhapsili

Ruski par, 33-godišnja Angela Nikolau i 32-godišnji Ivan Beerkus, uhićen je u...

Forto: Historijskih šest miliona KM za BHRT

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine danas je, na prijedlog ministra komunikacija i...

Amir Pašić Faćo osuđen na dvije godine i osam mjeseci zatvora zbog verbalnog zlostavljanja

Općinski sud u Sarajevu danas je donio prvostepenu presudu kojom je Amir...

Vlada RS: Kazna zatvora za isticanje simbola ARBiH i veličanje ustaštva

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas, na 17. sjednici održanoj u Banjoj...

Sramotna provokacija Dodika: Hvala Ameriko!

Milorad Dodik, smijenjeni predsjednik Republike Srpske, kojem je i dalje ostala funkcija...