Radnici Binga na novembarsku platu dobili po 1.000 KM

55

Prošlogodišnja pozitivna praksa Bingo Grupacije, koja je ujedno i najveći poslodavac u BiH je nastavljena i u ovoj godini.

Kako Tuzlanski.ba saznaje za sve uposlenike koje zapošljava Bingo a koji su grupaciji zaposleni duže od šest mjeseci na račune je uplaćeno po dodatnih 1.000 KM.

Za ovu svrhu izdvojeno je više od 14 miliona KM. Bingo će samo po ovom osnovu na poreze uplatiti i nešto više od šest miliona KM, obzirom da se radi o sredstvima koja nisu neoporeziva.

Kada je Bingo prošle godine uplatio po 1.080 KM pomoći svim radnicima, pokrenula se lančana reakcija i drugih uspješnih bh. kompanija pa je nemali broj slijedio isti primjer finansijske pomoći radnicima.

Predstavnici Bingo Group u ranijim izjavama istakli su da jednokratna podrška nije dovoljna te da je krajnje vrijeme da država omogući rasterećenje privrednika u korist radnika.

– Naši usposlenici su sve, da nije njih ne bi bilo ni svega ovoga. Cijenimo i poštujemo svakog radnika jer samo skupa možemo postizati bolje rezultate – između ostaloga naveo je i vlasnik grupacije Senad Džambić na nedavnom obilježavanju 30 godišnjice postojanja Bingo Grupacije.

Možda vas zanima

Hadžihafizbegoviću zbog govora na Ajvatovici žele oduzeti hrvatski pasoš

Burna se polemika posljednjih dana vodi na društvenim mrežama kako u Hrvatskoj...

Vlada ZDK nagradila učenike generacije osnovnih i srednjih škola

Premijer Zeničko-dobojskog kantona Nezir Pivić i ministar za obrazovanje, nauku, kulturu i...

Aerodrom Sarajevo u usponu: Preko 2,2 miliona putnika u 2025.

Na sjednici Skupštine J.P. Međunarodni aerodrom „Sarajevo“ d.o.o. Sarajevo, u utorak, usvojen...

Otkriveno ko je par čije su snimke šokirale svijet: Zaručili se, a onda ih uhapsili

Ruski par, 33-godišnja Angela Nikolau i 32-godišnji Ivan Beerkus, uhićen je u...

Forto: Historijskih šest miliona KM za BHRT

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine danas je, na prijedlog ministra komunikacija i...

Amir Pašić Faćo osuđen na dvije godine i osam mjeseci zatvora zbog verbalnog zlostavljanja

Općinski sud u Sarajevu danas je donio prvostepenu presudu kojom je Amir...

Vlada RS: Kazna zatvora za isticanje simbola ARBiH i veličanje ustaštva

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas, na 17. sjednici održanoj u Banjoj...

Sramotna provokacija Dodika: Hvala Ameriko!

Milorad Dodik, smijenjeni predsjednik Republike Srpske, kojem je i dalje ostala funkcija...