Početna Svijet Raste broj poginulih u eksploziji u Havani

Raste broj poginulih u eksploziji u Havani

105

Eksploziju u hotelu u središtu Havane, u kojoj su poginule 22 i ozlijeđeno više od 70 osoba, izazvalo je curenje plina, a među poginulima nema stranaca.

Predsjednik Miguel Diaz-Canel rekao je za kubansku televiziju da je najvjerojatniji uzrok eksplozije u Hotelu Saratoga curenje plina. “Ni u kojem slučaju nije riječ o bombi i o napadu”, rekao je poslije Reutersu na izlasku iz bolnice Calixto Garcia u koju su primljeni ozlijeđeni. “Riječ je o nesreći”, dodao je.

Zbog eksplozije je nakratko zavladala panika u povijesnoj četvrti Havane, koja je postepeno ponovno počela primati turiste nakon što je pandemija teško pogodila turistički sektora toga karipskoga otoka.

Eksplozija je potresla i obližnju školu u kojoj se nalazilo više od 300 učenika. Jedno je dijete poginulo, a najmanje ih je petnaestero ozlijeđeno, priopćilo je ministarstvo zdravstva.

Kubanski ministar turizma Juan Carlos Garcia rekao je da, prema prvim izvještajima, među poginulima i ranjenima u eksploziji nema stranih državljana.

Hotel je bio zatvoren i u njemu su u trenutku eksplozije bili samo radnici koji su obavljali zadnje pripreme za njegovo otvaranje za nekoliko dana, izvijestila je državna televizija citirajući Roberta Enriquea Calzadillu, predstavnika vojne tvrtke koja upravlja mnogim hotelima u državi.

Možda vas zanima

Velika investicija na pomolu: Lidl planira otvoriti market u Visokom

Prema informacijama do kojih je došao portal Visokoin.com iz izvora bliskog projektu,...

Rukometaši Bosne Visoko Ekoenergija počeli pripreme za novu sezonu

Rukometaši Bosne Visoko Ekoenergija u ponedjeljak su zvanično započeli pripreme za novu...

Đoković ima ideju za nova pravila u tenisu, reakcije već počele

Novak Đoković ponovo je otvorio temu promjena u tenisu, a ovog puta...

U pucnjavi u Istočnom Sarajevu ranjen Davor Dabić

Nova pucnjava dogodila se večeras u Istočnom Novom Sarajevu, a u njoj...

Velika investicija u Visokom: Sinsay, JYSK, Pepco, dm i LC Waikiki stižu u grad

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić i ministar unutrašnjih poslova ZDK Emir Vračo obišli...

U Šibeniku pronađena dva glisera ukradena u Švedskoj, vrijede 220.000 evra

Šibenska policija je u saradnji sa splitskim policajcima pronašla na području Šibenika...

Pozivom na broj 17056 darujete 2 KM za malog Edina Mahmutovića iz Ilijaša.

Dragi naši prijatelji, prenosimo vam apel majke za njenog sina Edina: “Iza...