Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Rasvijetljena lažna dojava o bombi u zgradi Vrhovnog suda FBiH, uhapšena dva muškarca iz Vogošće

Rasvijetljena lažna dojava o bombi u zgradi Vrhovnog suda FBiH, uhapšena dva muškarca iz Vogošće

32

Policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo u saradnji sa Obavještajno-sigurnosnom agencijom BIH, pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, rasvijetlili su krivična djela “Ugrožavanje sigurnosti” i “Lažno prijavljivanje” od utorka 5. 7. 2022. godine dojavom o postavljenoj bombi u zgradi Vrhovnog suda FBiH, za koju je obavljenim KDZ pregledom utvrđeno da je lažna, saopćeno je iz Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo.


Identificivani su, pronađeni i lišeni slobode osumjičeni za izvršenje ovih krivičnih djela, i to: E. K. rođen 1983. godine i A. O. rođen 1998. godine, obojica nastanjeni na području općine Vogošća.

Lica lišena slobode su smještena u prostorije za zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo.

Policijski službenici Uprave policije MUP-a KS pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo nastavljaju dalji rad na dokumentovanju izvršenih krivičnih djela i kriminalističkoj obradi osumnjičenih lica, saopćeno je.


Možda vas zanima

Bosna i Hercegovina

U narednih 10 dana kreće putnički saobraćaj preko starog mosta u Gradišci

Izvršena su i prva testiranja te dionice kako bi se provjerilo opterećenje...

Crna Hronika

Tragičan incident kod Gračanice: Kazna zatvora i 120.000 KM odštete porodici

Kantonalni sud u Tuzli, u prvostepenom krivičnom postupku protiv Salima Kovačevića, donio...

Crna Hronika

Poznati identiteti napadača na mladića na Alipašinom Polju: Ranije pokušao ubiti jednog od njih?!

Ranije je napadnuti mladić bio optužen za pokušaj ubistva jednog od napadača...

Crna HronikaIstaknuto

SIPA u akciji zaplijenila veću količinu oružja, eksploziva i municije. Našli čak 43 bombe

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jučer su u...

Visoko

Mirza Ganić: Firma Alternativa u Visokom će graditi proizvodni pogon vrijedan 100.000.000KM

Gradsko vijeće danas je usvojilo Odluku o pristupanju Izmjene i dopune Prostornog...

IstaknutoVijesti

Porazni rezultati kontrole u BiH: Polovina prevoznika životinja uhvaćena bez papira, inspekcija najavila kazne

Federalni veterinarski inspektorat je tokom proteklog vikenda, u saradnji s Federalnim saobraćajnim...

Bosna i HercegovinaVijesti

Poslodavci dužni omogućiti odsustvo za Kurban-bajram

Povodom nastupajućeg blagdana muslimana Kurban-bajrama, Federalno ministarstvo rada i socijalne politike podsjeća...