Reagovanja – Profesor Haris Omeragić: Odbijam sve insinuacije da “nisam htio” za 4 “debela” sata, da proslijedim informaciju pretpostavljenom

64

Poštovani!

U cilju objektivnog i blagovremenog informiranja javnosti i potrebe da novinari poštuju principe novinarske profesije i budu upoznati sa hronologijom događanja, a u vezi sa brutalnim premlaćivanjem maloljetnog Pašića.

Suosjećam se sa porodicom Pašić i svjestan kako su se osjećali kada je njihov sin napadnut od strane dvojice maloljetnika, na veoma brutalan način s namjerom nanošenja povreda, koje su mogle imati za posljedicu ono najgore.

Jasno mi je, da gospođa Kazija Pašić, usljed svih navedenih događanja, želi da “podigne glas” protiv nesigurnog okruženja u kojem živimo (“grad u kojem je opasno živjeti i kretati se”) u čemu je u potpunosti podržavam.

Obzirom da sam osobno i “prozvan” u kontekstu neblagovremenog prenošenja informacija pretpostavljenom (o incidentu koji se desio van škole noć prije), odbijam sve insinuacije da “nisam htio” za 4 “debela” sata, da proslijedim informaciju pretpostavljenom, u smislu prikrivanja informacija, jer ne bih radio u instituciji u kojoj radim, da tako razmišljam i radim.

Smatram da je obaveza svakog pojedinca, da spriječava takvo što.

Škola u kojoj radim je jedna od najvećih po broju učenika na području kantona, i u kontinuitetu vršimo preveniranje svake vrste nasilja, osobito vršnjačkog nasilja, ali ona nije i ne može biti jedini faktor koji radi na tome.

Osobno se zalažem za drastično sankcioniranje svih vidova nasilničkog ponašanja i uključenost svih od roditelja do
društvenih institucija, da bi imali što sigurnije okruženje, a budimo iskreni, ono to danas nije.

Također, želim da istaknem da sam u redovnoj komunikaciji sa Policijskom stanicom Visoko (RPZ policajac), Centrom za socijalni rad, Centrom za mentalno zdravlje pri Domu zdravlja Visoko, kao i Službom hitne pomoći u vezi potreba za hitnom intervencijom.

Haris Omeragić, prof.

Nermina Kazija – Pašić: Moj maloljetni sin je brutalno pretučen!

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Grad Visoko nakon požara u Malom Čajnu: Slijede pojačane kontrole i krivične prijave

Povodom jučerašnjeg događaja u Mjesnoj zajednici Gračanica, naselje Malo Čajno, u Gradskoj...

U izraelskom napadu na Gazu ubijena šestočlana palestinska porodica

U izraelskom zračnom napadu izvedenom u utorak u gradu Gazi poginuli su...

Ovo je mladić koji je preminuo nakon udesa s romobilom u Sarajevu

Vitez je pogodila vijest o smrti Kenana Đelilovića (2001. – 2026.), koji...

Centar za kulturu, sport i informisanje Visoko raspisao konkurs

JAVNI OGLAS za popunu upražnjenog radnog mjesta JU „CENTAR ZA KULTURU, SPORT...

Incident u Hrvatskoj: Uhapšen vlasnik restorana koji je udario dječja kolica

Općina Primošten objavila je snimak incidenta u kojem su učestvovali vlasnik ugostiteljskog...

Amerikanci istražuju mogućnosti ulaganja u nekretnine u BiH

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić razgovarao je s otpravnikom poslova...

Sportski direktor Schalkea poslao jasno upozorenje Edinu Džeki

Ipak, odmor u Dubrovniku nakratko je prekinut zbog izuzetno važnog sastanka na...

Općinski sud - Visoko | Foto: Visokoin.com

Pravosnažno osuđen na 7 godina zatvora: Bježao od policije ukradenim vozilom i povrijedio policajca u Visokom

Kantonalni sud u Zenici, u žalbenom postupku, potvrdio je presudu Općinskog suda...