Remi na Grbavici, Vukoja u posljednjoj sekundi donio bod Širokom

Željezničar i Široki Brijeg odigrali su na Grbavici neriješeno 1:1, u susretu trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Stijelci su bili Santos u 40. minuti za Željezničar i Vukoja za Široki Brijeg u petoj minuti sudijske nadoknade.

Željezničar je dominirao tokom cijele utakmice a nekoliko sekundi ga je dijelilo od druge prvenstvene pobjede. Ipak, Širokobriježani su u petoj, posljednjoj minuti sudijske nadoknade golom Vukoje uspjeli izjednačiti i izbjeći prvi poraz u sezoni.

Nakon nekoliko poluprilika u prvom poluvremenu Željezničar je u 40. minuti poveo golom Santosa. Štilić je odlično upioslio Brazilca koji iz prve šutira pod prečku i postiže efektan gol.

U drugom poluvremenu domaći su napravili još nekoliko prilika, od kojih se izdvajaju udarac glavom Hodžića koji čudesno brani golman Širokog Brijega, te prilika Štilića koji izlazi sam pred gol, ali je bio neprecizan.

Kazna za propuštene prilike ekipu Željeničara stigla je u posljednjim sekundama kada Vukoja preciznim udarcem s ivice šesnaesterca pogađa i time postavlja konačan rezultat.