Početna Sport Reprezentativac SAD-a donirao 50 stolica Željezničaru

Reprezentativac SAD-a donirao 50 stolica Željezničaru

56

Reprezentativac Sjedinjenih Američkih Država i fudbaler New York Citya, Mix Diskerud, donirao je novčana sredstva za 50 stolica. Divna priča oko projekta evropske Grbavice se nastavlja, piše fkzeljeznicar.ba.

Nakon nekoliko javnih ličnosti, mnogih navijača, članova Skupštine, prijatelja Kluba, danas je uplata za stolice stigla iz dalekih SAD-a, i to od fudbalskog reprezentativca ove zemlje.

Kompanija A to Z Group iz SAD-a, na čelu sa osnivačem Emilom Lješaninom, uplatila je novčana sredstva za 50 stolica i podržala projekat evropske Grbavice. Nakon uplate, Lješanin je projekat i priču ispričao svom prijatelju, fudbaleru New York Citya, Mixu Diskerudu, koji je bez mnogo razmišljanja odlučio pomoći. Mix je potom uplatio novčana sredstva za 50 stolica.

Mix Diskerud je rođen 2. oktobra 1990. godine u norveškom Oslu. Nastupao je za Stabæk, Gent i Rosenborg prije nego što je stigao u MLS, u New York City. U državnom dresu SAD-a, Mix je odigrao 37 utakmica i postigao je šest golova.

U augustu 2013. godine reprezentacije Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država na Stadionu Koševo odigrale su prijateljsku utakmicu u kojoj su gosti slavili sa 4:3. Upravo je Mix Diskerud nastupao na toj utakmici odigravši 45 minuta.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon skoro 10 godina sporova: Ministarstvo ponovo izdaje dozvolu za hidroelektranu Mirze Teletovića

Federalno ministarstvo okoliša i turizma pripremilo je novo rješenje kojim ponovo izdaje...

Vijesti

Nalozi za isplatu invalidnina za maj 2026. upućeni bankama

Federalno ministarstvo finansija saopćilo je da je osiguralo sredstva za isplatu invalidnina...

Promo

MOVE TV aktivirajte bez naknade i gledajte odmah!

Vaša televizija sada putuje s vama, omiljeni sadržaj je uvijek uz vas!...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Vitezu neće biti javnog navijanja za Zmajeve: Općina odbila zahtjev

Odluka Općine Vitez da ne odobri organizaciju fan zone za praćenje nastupa...

Crna HronikaIstaknuto

Nesvakidašnji slučaj u bh. gradu – otac vezao sina za banderu

Banjalučka policija uhapsila je muškarca na Laušu koji je vezao sina za...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Državna agencija penzionerki isplatila 7.200 KM za obuku nove sekretarice

U Agencija za rad i zapošljavanje BiH, koja bi trebala da bude...

Smrtovnice

PINJO (Mustafa) NEDŽAD-Džadan 09.06.2026. u 18:00 sati

PINJO (Mustafa) NEDŽAD-Džadan 09.06.2026. u 18:00 sati

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Edin Avdić ukopan u Sarajevu, dženazi prisustvovao veliki broj ljudi

Porodica, prijatelji, kolege i brojni ljudi iz svijeta košarke danas su se...