Riješite se šlaufa na trbuhu bez imalo muke

55

Mnogo je namirnica koje su zdrave za organizam, ali nema baš previše onih koje sadrže moćne hranjive vrijednosti za sagorjevanje kalorija i masnoća. Unesite sljedeće namirnice u svoju prehranu i zaboravite na masne naslage na trbuhu.

Borovnice

Bogate su antioksidansima i imaju snažna protuupalna svojstva. Studija provedena na Univerzitetu Michigan otkrila je povezanost između borovnica i sala na trbuhu. Naučnici su tri mjeseca hranili štakore namirnicama koje sadrže borovnice. Rezultati su pokazali značajno smanjenje trbušne masti. Osim toga, borovnice pomažu smanjiti triglicerid i inzulin, što ih čini moćnim borcima protiv srčanih bolesti i dijabetesa.

Sjemenke lana

Sadrže visoku razinu omega-3 masnih kiselina, koje ne samo da imaju jaka protuupalna svojstva, već pomažu i pri regulaciji hormona stresa poput kortizola. Reguliranje kortizola doprinosi da se manje sala taloži u području struka.

Nemasni jogurt

Prehrana bogata mliječnim proizvodima pokazala se učinkovitom kada je u pitanju taloženje tjelesne masti. Osobito je djelotvorna kada je u pitanju središnji dio tijela zbog kalcija i aminokiseline arginin. Kalcij pomaže u reguliranju i načinu kako će se masnoća raspodijeliti po tijelu. Arginin pomaže pri topljenju masti te povećanju mišićne mase.

Špinat

Fantastičan je izvor vitamina C, koji pomaže da se kortizol, odnosno hormon stresa, vrati na normalnu razinu nakon stresne situacije. To znači da će hormoni stresa biti kraće u vašem tijelu što uvelike pomaže u borbi protiv naslaga sala na području trbuha.

(VisokoIN)

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

“Sjećam se samo zvuka eksplozije”: Ljubiša Karović čudom preživio nesreću na letu Ryanaira

Prvo čega se Ljubiša Karović sjeća nije trenutak kada je gotovo izvučen...

Umrla Olivera Katarina koja je posvetila album ratnom zločincu Radovanu Karadžiću: “Bila sam na ratištu”

Poznata jugoslovenska gumica i pjevačica Olivera Katarina preminula je u 87. godini...

Oružane snage BiH se pojačavaju: Helez danas potpisuje ugovor o velikoj nabavci

Zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i ministar odbrane BiH Zukan...

Krvava opsada: Na današnji dan je na Sarajevo ispaljeno 3.777 granata

Jezivi rekord od 3.777 ispaljenih granata na Sarajevo, u jednom danu, zabilježen...

Visoko: Provala u porodičnu kuću, otuđen televizor

Dana 20.07.2026 godine, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko je prijevljeno da...

Grad Visoko nakon požara u Malom Čajnu: Slijede pojačane kontrole i krivične prijave

Povodom jučerašnjeg događaja u Mjesnoj zajednici Gračanica, naselje Malo Čajno, u Gradskoj...

U izraelskom napadu na Gazu ubijena šestočlana palestinska porodica

U izraelskom zračnom napadu izvedenom u utorak u gradu Gazi poginuli su...

Ovo je mladić koji je preminuo nakon udesa s romobilom u Sarajevu

Vitez je pogodila vijest o smrti Kenana Đelilovića (2001. – 2026.), koji...