Početna Sport Rukometaši Veleža krenuli sa pripremama, cilj ulazak u Premijer ligu BiH

Rukometaši Veleža krenuli sa pripremama, cilj ulazak u Premijer ligu BiH

36

Rukometaši Veleža krenuli sa u utorak s pripremama za novu sezonu. Novi trener Amer Denjo okupio je ekipu i krenuo s treninzima u dvorani USRC “Midhad Hujdur Hujka”.

Kako je navedeno u saopćenju iz RK Velež, klub u novu sezonu kreće s velikim ambicijama, od kojih se posebno ističe ona ulaska u Premijer ligu BiH.

“Konačno je došao i taj očekivani početak priprema. Mislim da ga spremno očekujemo. Uprava se potrudila da zadrži igrački kadar iz prošle sezone, a i krenuli smo u ciljano dovođenje pojačanja, kako je već to struka zatražila. Neke smo već doveli, a u narednim danima bi se trebali kompletirati. Nakon dvije sezone gdje smo bili viceprvaci, naše ambicije su Premijer liga i sve ćemo dati na ispunjenje tog cilja”, kazao je predsjednik Veleža Nedim Ajanić.


S mnogo optimizma u novu sezonu i s novim zadatkom ulazi i dojučerašnji srednji vanjski Veleža, a sada trener Amer Denjo.

“Zahvalio bih upravi što je zadržala okosnicu ekipe, skoro kompletan igrački kadar. Gledamo da se ciljano pojačamo. Ovu prvu uvodnu sedmicu radit ćemo na fizičkoj pripremi. Uslovi su teški, mislim na vrućinu, ali raditi se mora. Od ponedjeljka slijedi drugi ciklus kondicijskih priprema koje će voditi naš profesor Adnan Ademović. Nakon toga kreće uigravanje ekipe, a već imao nekoliko dogovorenih utakmica i turnira. Ambicije su jasne, želimo sve učiniti za plasman u Premijer ligu”, poručio je Denjo.


Možda vas zanima

Vijesti

Prvo izdanje manifestacije “Zenička trka” okupit će oko 1.000 trkača

Rekreativno sportska i zabavna manifestacija “Zenička trka”, u organizaciji Udruženja “Sport projekt”...

IstaknutoSport

Selektor Barbarez moćnom porukom najavio pohod na Svjetsko prvenstvo!

Ono što je do juče izgledalo kao daleki san, danas zvanično postaje...

SvijetVijesti

S tržišta u Hrvatskoj povučeno miješano mljeveno meso

Državni inspektorat Republike Hrvatske povukao je iz prodaje miješano mljeveno meso proizvođača...

Vijesti

Temperature idu i do 32 stepena, izdato upozorenje za dvije regije

U našoj zemlji danas će preovladavati sunčano vrijeme, u Bosni sa malom...

Vijesti

Nova drama u Kaknju: Pas lutalica ugrizao dijete od pet godina

U Kaknju je danas, prema informacijama građana, kod Pošte došlo do novog...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bećirović okupio ratne lidere i branitelje: Borba za BiH se nastavlja

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović organizirao je danas prijem za...