Rukometna reprezentacija BiH večeras u Tuzli igra protiv Češke Republike

31

U okviru 2. kola grupe 5 kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2020. godine, rukometna reprezentacija BiH sastaje se večeras u tuzlanskom Mejdanu s Češkom Republikom.

Obje selekcije u kvalifikacijama su startale pobjedama. Česi su kao domaćini nadigrali Finsku (31:27), dok su naši “zmajevi“ u infarkt završnici ostvarili veliku pobjedu u Minsku protiv Bjelorusije (30:29).

Dok su Česi za večerašnji duel imali dan više odmora, naši igrači odigrat će drugu utakmicu u razmaku od samo 48 sati, i to nakon dugotrajnog i napornog putovanja.

– Umora svakako ima, ali nestat će do utakmice. Imali smo zaista teško putovanje do Minska, a još teža je bila utakmica s Bjelorusijom. Završilo se kako se završilo. Zadovoljni smo rezultatom, ali to je bilo prvo poluvrijeme, koje je sada već otišlo u zaborav. Okrećemo se drugom poluvremenu, ovdje u, nadam se, prepunoj dvorani Mejdan, protiv Češke – kaže u razgovoru za Fenu selektor Bilal Šuman.

Slaže se da će večerašnji protivnik biti teži. Uostalom, na posljednjem evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, između ostalog, okitili su se velikom pobjedom protiv Danske i šestim mjestom na Euru.

– Očekuj nas teška utakmica protiv jake ekipe koja je dobra u odbrani i svim fazama igre. Međutim, igramo kod nas i njima će biti jako teška atmosfera koja će, siguran sam, nama davati vjetar u leđa. Sinoć smo imali relaksirajući trening, poštedjeli smo Mirsada Terzića koji ima povredu zgloba, ali je igrao u Minsku. Veoma je važno da momci budu svježi i odmorni. Vidjet ćemo kako će to izgledati – istakao je selektor “zmajeva“.

Naši momci obećavaju igru “krvavih koljena“. Ima kod nekolicine nekih, kako Šuman, “sitnih povreda“, ali niko neće apstinirati. Svi žele da opet ostvarimo rezultat, koji bi nam širom otvorio vrata završnice evropskog prvenstva.

– Pobjeda bi nas dovela na pola puta do evropskog prvenstva. Ali, hajde da ne prejudiciramo. Nadam se da će sve do utakmice biti kako treba i da ćemo uz podršku publike napraviti dobar rezultat – zaključio je selektor Šuman.

Utakmica BiH – Češka Republika igra se večeras od 20 sati.

Rezultati Grupe 5:

Češka – Finska 31:27
Bjelorusija – BiH 29:30

Tabela

1. Češka 1 1 0 0 31:27 2
2. BiH 1 1 0 0 30:29 2
3. Bjelorusija 1 0 0 1 29:30 0
4. Finska 1 0 0 1 27:31 0

2. kolo (27. oktobar):

Vantaa: Finska – Bjelorusija (16.00 sati)
Tuzla: BiH – Češka (20.00 sati)

Možda vas zanima

MagazinSvijet

Organizatori Belgrade Music Weeka: Došlo do širenja panike, nema povrijeđenih (VIDEO)

Iako su pojedini srpski mediji, pozivajući se na objave sa društvenih mreža,...

Sport

Počinje Wimbledon: Sinner je favorit, Đoković u lovu na historiju

Danas počinje Wimbledon, najpoznatiji teniski turnir na svijetu, koji će u naredne...

Sport

Željezničar danas počinje sa pripremama: Poznato ko će voditi ekipu

Fudbalski klub Željezničar u ponedjeljak, 29. juna, u 10:00 sati na Stadionu...

SvijetVijesti

Ubistvo na Tajlandu: Tijelo tinejdžerke pronađeno u koferu, Australac uhapšen na aerodromu tokom bijega

Stravičan zločin potresao je tajlandski obalni grad Pattayu, gdje je u subotu...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
Visoko

Vreline ne popuštaju: U Visokom danas sunčano, temperatura do 38°C

U Bosni i Hercegovini danas će preovladavati pretežno sunčano, vruće, ali ne...

Bosna i HercegovinaVijesti

Evo na kojim graničnim prelazima su jutros gužve

Prohodnost puteva u Bosni i Hercegovini jutros je dobra i na većini...

IstaknutoSvijet

Otac i sin spašeni iz ruševina nakon četiri dana, beba rasplakala spasioce

Otac i sin spašeni su jučer iz ruševina u venezuelanskoj saveznoj državi...