Početna Bosna i Hercegovina Sa istim tagom kroz Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku

Sa istim tagom kroz Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku

1

Javno preduzeće Autoceste FBiH d.o.o. Mostar potpisalo je danas u Zagrebu s Hrvatskim autocestama d.o.o. (HAC) aneks Memoranduma o poslovnoj saradnji, s ciljem primjene interoperabilnosti elektronske naplate cestarine.

Naime, namjera je da do kraja šestog mjeseca bude omogućena interoperabilnost elektronskih sistema naplate cestarine u obje zemlje, saopšteno je iz JP Autoceste FBiH.

“Uspješno smo završili povezivanje sa Hrvatskim autocestama. Puštanje sustava u rad očekujemo do kraja lipnja. Tada će vozači moći u potpunosti da iskoriste benefite koje pruža interoperabilnost elektroničkih sustava naplate cestarine u obje zemlje. Jednostavno ne morate više da kupujete poseban tag, već ćete imati jedan koji koristite za elektronsku naplatu cestarine u BiH i sa njim ćete moći da plaćate cestarinu i u Hrvatskoj”, kazao je Denis Lasić, v.d. direktora JP Autoceste FBiH.

Ovaj memorandum će doprinijeti jačanju saobraćajnih i ekonomskih veza između BiH i Hrvatske, ali i unaprijediti ukupno iskustvo putovanja za vozače koji koriste ove autoceste.

JP Autoceste FBiH u narednom periodu će pružiti detalje informacije korisnicima o registraciji i novim mogućnostima elektronske naplate cestarine, stoji u saopštenju.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

KUZIP ZDK o masovnom trovanju u Varešu: U vodi nije zabilježeno prisustvo olova

Kantonalna uprava za inspekcijske poslove ZDK je akt o trovanju olovom, zabilježenom...

Bosna i HercegovinaVijesti

EU dala 13,5 miliona eura BiH za upravljanje migracijama

Evropska unija izdvojila je 13,5 miliona eura Bosni i Hercegovini za potrebe...

BiznisBosna i HercegovinaVijesti

Usaglašen stav za minimalnu platu, povećava se dnevnica

Predsjednik Ekonomsko-socijalnog vijeća Federacije Bosne i Hercegovine (ESV FBiH) Safudin Čengić kazao...

Bosna i HercegovinaVijesti

Budžetskim korisnicima 500 KM naknade za blagdane

Vlada Kantona 10 je donijela Odluku o isplati naknade od 500 KM...

Bosna i HercegovinaVijesti

Udruženje građana Fojničani: Masovno trovanje ljudi olovom u Varešu, kantonalna vlast šuti

Zdravstvena ispitivanja stanovništva na području Vareša pokazala su šokantne rezultate, jer je...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Trebinju umro Slavko Aleksić, zloglasni četnički vojvoda i simbol terora tokom opsade Sarajeva

Slavko Aleksić, zloglasni četnički vojvoda i komandant paravojne formacije “Novosarajevski četnički odred”...

Bosna i HercegovinaVijesti

BiH zbog “gušenja” na granicama gubi milijardu maraka godišnje

Odgoda otvaranja novog graničnog prijelaza Gradiška ponovo je u fokus stavila dugogodišnje...

Bosna i HercegovinaVijesti

Problemi na sarajevskom aerodromu: Avion preusmjeren u Banju Luku

Loši vremenski uslovi, odnosno veliko zagađenje zraka u Sarajevu, stvorili su određene...