SA TRŽIŠTA SE POVLAČI POZNATA PAŠTETA, PRODAJE SE I U BIH

155

Državni inspektorat Hrvatske saopštio je da će sa tržišta biti povučena pileća jetrena pašteta proizvođača “Perutnine Ptuj” zbog neoznačene soje na proizvodu.

Biće povučene pileća jetrena pašteta od 100 grama na kojoj je naznačeno da je najbolje upotrijebiti do 24. oktobra, naveli su iz Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu.

S obzirom na to da na proizvodu nije označen alergen soja, proizvod može predstavljati rizik po zdravlje potrošača osjetljivih na soju, dok ga osobe koje nisu alergične mogu i dalje upotrebljavati bez ograničenja, naveli su iz ove agencije.

Proizvod nije u skladu sa Uredbom EU o utvrđivanju opštih načela i uslova zakona o hrani, utvrđivanju postupaka u područjima sigurnosti hrane, te o pružanju informacija o hrani.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Novi način glasanja zbunjuje birače, očekuje se rekordan broj nevažećih listića

S obzirom na uvođenje novih tehnologija u izborni proces glasanje na sam...

Nikola Vasilj zvanično predstavljen u saudijskom Diriyahu

Bosanskohercegovački reprezentativni golman Nikola Vasilj zvanično je predstavljen kao novi član saudijskog...

Vlada ZDK donijela odluku o pokretanju procedure za prijem 105 novih policijskih službenika

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je na današnjoj sjednici, kojom je predsjedavao premijer...

Nesvakidašnji slučaj u BiH: Učeniku prijeti zatvor jer je prepisivao na ispitu

Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A.L. (19), kojeg terete...

SAD ukinuo carine Srbiji, opozicija: Vučić nema nikakve zasluge za ovo

Sjedinjene Američke Države ukinule su carine na uvoz robe iz Srbije, a...

Na zagrebačkom aerodromu policija pronašla 15 kg droge

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjom državljankom Španjolske koju sumnjiči...

Hakeri obožavaju ovu postavku na mobitelima, a većina korisnika je ne isključuje

Bluetooth je postao nezaobilazan dio svakodnevice – koristimo ga za slušalice, satove,...

Optužen zbog prodaje vozila na crno, imaju i prepiske sa OLX-a

Osnovni sud u Derventi potvrdio je optužnicu protiv D.V. (31), a terete...