Početna Tehno Mobiteli Samsung sprema mobitel čija će snaga biti kao kod laptopa

Samsung sprema mobitel čija će snaga biti kao kod laptopa

23

Riječ je o Galaxy S7 modelu koji će biti predstavljen sljedeće godine.

Samsung Galaxy S7 će prema najnovijim informacijama biti jak kao iPad Pro, čija se snaga može uporediti sa mnogim laptopima.

Galaxy S7 će prema otkrivenim informacijama dolaziti u dvije verzije. Jedna će imati Snapdragon, a druga Samsungov Exynos procesor. Razlika između njih će biti minimalna, a oba telefona će biti izuzetno moćna.

Aplikacija koja mjeri performanse telefona i računara, Geekbench, objavila je navodne rezultate nove Samsungove perjanice kada procesor radi sa jednim, odnosno više jezgara.


Kada procesor radi sa jednim jezgrom, Galaxy S7 je slabiji od iPad Pro-a, odnosno osvojio je 2.456 poena, dok je Apple-ov tablet osvojio 3.222 poena.

Sa druge strane, kada funkcionišu sva jezgra, novi telefon južnokorejske kompanije osvojio je 5.423 poena, dok je iPad Pro osvojio 5.468 poena.

Razlika u rezultatima je minimalna, a kada se u obzir uzme to da je iriječ o dva različita uređaja, odnosno tabletu i smartfonu, prve informacije koje imamo o Galaxy S7 modelu ukazuju na to da će Samsung dogodine predstaviti opaku “zvijer” od telefona, prenosi Telegraf.


Možda vas zanima

Humanitarne akcijeVisoko

Humanitarci sa Buka posjetili starije u Kološićima kod Visokog

Humanitarci sa Buka danas su vrijeme do iftara iskoristili kako bi posjetili...

Sport

Cro Cop otkrio nevjerovatnu priču: “Ponudili su mi borbu s Francisom Ngannouom, tražio sam 20 miliona”

Jedan od najlegendarnijih MMA boraca svih vremena Mirko Filipović – Cro Cop...

SvijetVijesti

Na smrt pretukli beskućnika, jedan od napadača je maloljetan

Okružni sud u Szekszárdu odredio je u petak jednomjesečni istražni zatvor 45-godišnjem...

Sport

Bh. karatistkinja Nejra Sipović u finalu Svjetske Premijer lige u Rimu

Bosanskohercegovačka karatistkinja Nejra Sipović, članica Karate kluba Ippon Sarajevo, plasirala se u...

Bosna i HercegovinaVijesti

Foča kao crna rupa Evrope: Slavljenje zločinaca i poraz ljudskosti

Skup radikalnih fašista, četnika, kod Foče kojim se svake godine slave najgori...

Bašta kafane ''Jagoda'' (ispod platana). Arhiv: Zdenko Anotvić
Visoko

Visoko osamdesetih: Bašta Jagoda i legendarne gradske bašte koje pamtimo

U osamdesetim godinama prošlog stoljeća Visoko je imalo poseban šarm, a glavna...

Visoko

Važan projekat za mještane: Počela sanacija puta Grđevac – Poriječani

Radovi na sanaciji puta Grđevac – Poriječani danas su i zvanično počeli,...

Sport

Ismail Barlov bronzani u Linjanu, kompletirao sve medalje

Ismail Barlov, najbolji paraplivač Bosne i Hercegovine osvojio je bronzanu medalju na...