Sarajevo i Željezničar trijumfima najavili subotnji derbi

Odigrano je prvih šest mečeva 27. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pod lupom su bili susreti na Grbavici između Željezničara i davljenika Mladosti iz Velike Obarske, te onog u Ugljeviku, gdje su snage odmjerili Sarajevo i Radnik iz Bijeljine.

Željezničar je bez poteškoća savladao goste iz Obarske sa 4:0. Već u 13. minuti Ognjen Đelmić je zatresao mrežu golmana gostiju, a samo četiri minute nakon, Rijad Bajić pogađa za 2:0, čime je praktično riješen pobjednik.

Do poluvremena nije bilo promjene rezultata, da bi u nastavku Hadžiahmetović u 50. i Nuspahić u 81. postavili konačan rezultat.

Sarajevo je na neugodnom gostovanju kod Radnika uspjelo slaviti sa 2:0, te tako ostati na čelu tabele. Ahmad Kallasi je bio strijelac za vodstvo bordo tima kada je u 16. minuti iskoristio proigravanje Miloša Stojčeva. No svoj gol je kasnije skupo platio, jer se pred kraj poluvremena i povrijedio.

Do nove promjene rezultata čekalo se do 71. minute. Veliku grešku domaćeg golmana iskoristio je Krste Velkoski, te time postavio konačan ishod meča.

Visoku pobjedu ostvarila je i Sloboda, koja je na Tušnju sa 3:0 pregazila Borac, a sa tri gola u mreži ispraćen je i Velež, koji je u Vitezu poražen sa 3:1.

Pomenimo i to da je Čelik nastavio pobjednosni niz, a minimalnim rezultatom su slavili pobjedu u Istočnom Sarajevu, gdje je za pobjedu protiv Slavije pogodio Popović.