Sarajevo poraženo od Celja, prvijenac Komazeca za pobjedu Slobode nad Veležom

Ostalo je još desetak dana do početka nove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a klubovi vrše posljednje pripreme pred start najelitnijeg fudbalskog takmičenja u državi.

Sarajevo je poraženo od slovenskog prvoligaša Celja, rezultat je glasio 0:2.

Ekipa Feđe Dudića je tako nakon uvjerljive pobjede nad Iskrom (7:1) i remijem protiv TSC Bačke Topole (1:1) upisao i prvi poraz.

Povelo je Celje u 18. minuti. Pogodio je Zec nakon veoma dobrog kornera slovenske ekipe.

Nakon toga pokušali su fudbaleri Bordo tima zaprijetiti protivniku, ali 20 minuta kasnije ponovo se tresla mreža Belmina Dizdarevića. Ponovo je Celje pogodilo nakon prekida, a ovoga puta strijelac je bio Vuklišević.

Imao je u prvom poluvremenu tim Feđe Dudića i jednu priliku, ali se Mulahusejnović nije snašao iz dobre prilike.

U drugom dijelu pokušavali su Mujakić i Džafić, ali se rezultat nije mijenjao.

Sada će se fudbaleri Sarajeva vratiti u glavni grad Bosne i Hercegovine, a generalnu probu imat će za vikend kada će na stadionu Asim Ferhatović – Hase snage odmjeriti sa GOŠK-om iz Gabele.

Željo rutinski protiv Rudara iz Pljevlja

I drugi sarajevski premijerligaš danas je igrao svoj susret, ali za razliku od Sarajeva, Željo je na Zlatiboru savladao Rudar Pljevlje sa 3:0.

Nedim Mekić igra sjajno na ovim pripremama, a to je potvrdio i danas. Igrala se 18. minuta kada je Santos izborio penal, a veznjak plavih bio siguran.

Krajem drugog dijela Željezničar je riješio sve dileme oko pobjednika. Najprije je Beća u 80. minuti pogodio za 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio novajlija Haračić.

Novi poraz Veleža
Nakon što su Rođeni prije tri dana doživjeli težak poraz od Varaždina (0:3), danas je ekipa koju predvodi Amar Osim upisala novi poraz.

Ovoga puta bolja od njih bila je Sloboda iz Tuzle sa 1:0. Trenutak odluke desio se u 43. minuti kada novajlija Nikola Komazec postiže gol za pobjedu tima sa Tušnja.

U preostalom susretu koji su naši timovi igrali danas Posušje je remiziralo sa Varaždinom, a konačan rezultat glasio je 1:1.