Početna Bosna i Hercegovina Sarajlija prodavao čaj lažno koristeći imena i ugled poznatih banjalučkih ljekara

Sarajlija prodavao čaj lažno koristeći imena i ugled poznatih banjalučkih ljekara

39

Banjalučka policija tereti Ajdina B. (31) iz Sarajeva da je kao vlasnik firme varao potrošače nudeći im čaj kao lijek, a u te svrhe čak je koristio imena i ugled poznatih banjalučkih ljekara koji su navodno u lažnim intervjuima pacijentima preporučivali taj čaj, saznaju “Nezavisne novine”.

Protiv njega su pripadnici Policijske uprave Banjaluke, podnijeli izvješaj Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka zbog sumnje da je počinio krivična djela prevara u privrednom poslovanju, obmanjivanje potrošača i neovlašteno korištenje ličnih podataka.

Sarajliju terete da je krivična djela počinilo u prethodnom periodu do 29.10.2023. godine kao odgovorna osoba firme iz Sarajeva.


“Radi sticanja protivpravne imovinske koristi i stavljanja u promet većeg obima proizvoda, obmanjivao je potrošače o ljekovitosti i djelotvornosti proizvoda, te dozvolilo objavljivanje lažnih intervjua sa tri oštećena lica iz Banjaluke. Koristivši njihov ugled, doveo je u zabludu veći broj potrošača koji su kupili proizvod koji ne odgovara stvarnom kvalitetu proizvoda”, navode iz PU Banjaluka.

Kako nezvanično saznajemo ova firma nudila je i prodala veće količine čajeva za koje je utvrđeno da uopšte nisu namijenjeni onome za šta se prodaju i nemaju nikakva ljekovita dejstva.

U te svrhe korištena su imena tri ugledna i poznata banjalučka ljekara i u izmišljenim intervjuima sa njima navodi se da oni preporučiju taj proizvod.

Na građane se apeluje da ne nasjedaju na ovakve prevare koje se najčešće reklamiraju na društvenim mrežama.

Ističe i ranije su ljekari upozoravali da postoji organizovana prevara kojom se zloupotrebljavaju doktori iz Srpske te da im se ruši ugled, dok prevaranti sabiraju profit.


Možda vas zanima

BiznisSvijet

Nova pravila za Shein i Temu: Kupce čekaju dodatni troškovi

Nova carinska pravila na evropskom nivou počeće ovog ljeta, što bi moglo...

Ministrica finansija Dženana Čišija
Visoko

13,35 miliona KM za zdravstveni sektor i digitalizaciju sistema

Vlada Zeničko-dobojskog kantona je na današnjoj 130. sjednici, kojom je predsjedavala premijer...

Magazin

Dubioza kolektiv ima pjesmu za Svjetsko prvenstvo!

Najpopularniji bh. muzički bend Dubioza Kolektiv snimio je specijalnu pjesmu povodom Svjetskog...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bivši rudari RMU Zenica najavili štrajk glađu zbog neriješenog statusa 47 penzionera

Bivši radnici Rudnika mrkog uglja Zenica ponovo su se okupili ispred kapije...

Sport

Pep Guardiola nakon 10 godina napušta Manchester City

Pep Guardiola zvanično je potvrdio da na kraju sezone napušta klupu Manchester...

Crna Hronika

Teško povrijeđeno dijete na romobilu

Maloljetna osoba zadobila je teške tjelesne povrede u saobraćajnoj nesreći koja se...

Vijesti

Helez: Neću dozvoliti sjednicu uoči Bajrama, za Božić nikad ne budu

Ministar odbrane BiH i zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara BiH Zukan Helez pobunio...

Vijesti

Genjac ispred CIK-a poslao jasnu poruku: SDA očekuje veliku pobjedu

Generalni sekretar Stranke demokratske akcije (SDA) Halid Genjac danas je Centralnoj izbornoj...