Početna Istaknuto Sastanak u Vladi KS nakon požara na pijaci Kvadrant: Evo šta je dogovoreno

Sastanak u Vladi KS nakon požara na pijaci Kvadrant: Evo šta je dogovoreno

21

Premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk, ministar privrede Zlatko Mijatović i ministar komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Almir Bečarević održali su danas sastanak s direktorom KJKP Tržnice-pijace Sarajevo Jasminom Terovićem te nekoliko zakupaca, kako bi razgovarali o modalitetima pomoći nakon nedjeljnog požara na pijaci “Kvadrant”.

Direktor Terović ovom prilikom informirao je prisutne o trenutnom stanju, kazavši da je počelo čišćenje terena te je premijera i ministre zamolio da im, u procesu odvoza velike količine materijala, pomognu druga javna preduzeća te policija, kako bi taj posao bio obavljen što prije.


Namjera je, kako je naveo direktor Terović, lokaciju što prije ponovo staviti u funkciju. Iznio je plan da nakon ovosedmičnog čišćenja terena u narednih 10-ak dana postave oko 100 novih boksova, kako bi zakupci što prije ponovo počeli raditi.

Premijer Uk i ministri Mijatović i Bečarević obećali su svu neophodnu pomoć kantonalnih preduzeća u čišćenju. Također su prisutne informisali da Vlada užurbano traži modalitete da pomogne zakupcima, odnosno radnicima koji su radili na ovoj pijaci.

“Užurbano razmatramo sve mogućnosti i zakonske resurse i u narednih nekoliko dana Vlada će izaći s tim prijedlogom”. poručili su premijer i ministri, navodeći da biraju rješenje koje će biti najpravednije i koje će omogućiti onima koji su pretrpjeli štetu da što lakše prebrode situaciju i ponovo počnu raditi.


Možda vas zanima

Crna HronikaIstaknuto

Pretresi na području Olova i Vareša, uhapšene tri osobe

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUP ZDK) danas...

Sport

Rasprodate ulaznice putem FIFA portala za navijače Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu

Nogometni savez Bosne i Hercegovine obavijestio je javnost da su rasprodate sve...

Bosna i HercegovinaVijesti

Poskupljuje plin u Federaciji BiH

Energoinvest je uputio Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije zahtjev za davanje...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Čelična industrija u BiH pred gašenjem: Nova Željezara Zenica ima sirovina za još samo 20 dana

Sindikat metalaca Federacije Bosne i Hercegovine i Sindikat Nove željezare Zenica upozorili...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Banju Luku stiže sin američkog predsjednika

Sin američkog predsjednika Donald Tramp Džunior (Trump Jr.) dolazi sutra u Banju...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sejo Brajlović odustao od puta na SP i donirao 10.000 KM djeci sveštenika

Najpopularniji bh. ugostitelj Sejo Brajlović donirao je 10.000 KM za djecu sveštenika...

BiznisVijesti

Cijene goriva konstantno rastu: Na nekim pumpama 4 KM

Cijene goriva u Republici Srpskoj konstantno rastu, a na jednoj pumpi u...

InternetTehno

Meta i Ray-Ban predstavili nove pametne naočare za dioptriju (VIDEO)

Meta širi ponudu svojih pametnih naočara, a novi Ray-Ban modeli namijenjeni su...