Početna Bosna i Hercegovina Sattler: Koridor za 27 godina ili za sedam ako vlasti održe obećanje

Sattler: Koridor za 27 godina ili za sedam ako vlasti održe obećanje

131

Ovim tempom, Koridor 5C će biti izgrađen za 27 godina. Ili za 7 godina u koliko bh. vlasti održe današnje obećanje, poručio je ambasador Johann Sattler, šef Delegacije Evropske unije u BiH i specijalni predstavnik EU.

”Za to su potrebne: veće dionice, brže procedure, manje korupcije. Finansije za izgradnju su već spremne a one uključuju 200 miliona eura u grant sredstvima od Europske Unije. Učinimo to!”, poručio je on.

Ambasador Sattler bio je danas domaćin drugog sastanka na visokom nivou o Koridoru 5c održanog danas putem videolinka.

Sastanku su prisustvovali Zoran Tegeltija, predsjedavajući Vijeća ministara BiH, Fadil Novalić, premijer Federacije BiH, Radovan Višković, premijer Republike Srpske, nadležni ministri, direktori JP Autoceste FBiH i JP Autoputevi RS, kao i predstavnici Evropske investicijske banke (EIB) i Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).

Možda vas zanima

Drama zeničkih rudara: U jamu se vratio radnik kojem je prethodno pozlilo

Desetorica rudara Rudnika mrkog uglja Zenica (RMUZ) i večeras će, već četvrtu...

Pjanić o Alajbegoviću: Može biti novi Dybala u Juventusu

Bivši veznjak Juventusa Miralem Pjanić vjeruje da novi član torinskog kluba Kerim...

U Bucima kod Visokog uhapšena osoba zbog posjedovanje droge

Dana 06.08.2026. godine, u 21,40 sati, u mjestu Buci, Grad Visoko, od...

Sladić najavio promjenu: Temperatura pada za 5 do 7 stepeni, ali ne dugo

Najnestabilniji dan ove sedmice biće subota kada se može očekivati i pad...

Glavni dioničar Volkswagena traži masovna otpuštanja radnika

Volkswagenov glavni dioničar, Porsche SE, insistira na brzim odlukama u sporu oko...

Zaposlenik Suda BiH optužen da je prisvojio skoro 200.000 KM privremeno oduzetog novca

Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv Seada Bublina, zaposlenika Suda...

Vodstvo FIFA-e priznalo pogreške, evo kakav je njegov stav prema Infantinu

Svjetska nogometna federacija (FIFA) priznala je da je napravila propuste u vezi...

Forto: Profesionalni vozači ne mogu više čekati – Evropskoj komisiji ponudili smo provodivo rješenje

Ministarstvo komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine predložilo je Evropskoj komisiji privremeno...