Početna Visoko SDA Visoko: Američki ambasador Nelson izbjegao susret sa gradonačelnicom Babić

SDA Visoko: Američki ambasador Nelson izbjegao susret sa gradonačelnicom Babić

18

Ove sedmice Visoko je posjetio ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini, nj.e. Eric Nelson. Sudeći po izvještajima u javnosti, cilj njegove posjete bio je dati podršku ženama u javnom prostoru, a povodom obilježavanja Svjetskog dana žena na selu. Amabasador Nelson tom prilikom posjetio je zadrugu BIOS, koju vodi jedna uspješna žena, direktorica Elvira Kadrić, a isto tako on se susreo i razgovarao sa ženama koje tamo rade.

Ono što je interesantno za ovu posjetu je da se Američki ambasador nije susreo sa gradonačelnicom Babić.

Šta se to desilo u posljednje vrijeme, te kako to da se nekadašnja miljenica Američke administracije nije mogla naći u protokolu posjete Gradu Visoko, pitanje je na koje odgovor traže mnogi građani Visokog?


Očito su ugroženost vladavine prava i osnovnih demokratskih načela u Visokom dosegli razinu zbog koje američki ambasador ne želi riskirati susret sa najodgovornijom osobom za takvu situaciju u Visokom. Gradonačelnicin nepotizam, totalitarni režim, diskriminacija i najprimitivniji oblik cenzure prema drugim i drugačijim političkim opcijama, zatim zabrana televizijskog prenosa sjednica općinskog/gradskog Vijeća, zatvaranje lokalne javne radio – televizije, prebacivanje «ping – pong» metodama «nezavisnih» vijećnika u stranke jer ne mogu formirati klub, itd., samo su neki od oblika ugrožavanja sloboda i dikatorskog ponašanja.

U Visokom nema novih investicija, novih radnih mjesta zbog bahatog odnosa gradonačelnice prema privrednom sektoru. U Visokom se i novinari napadaju i tako direktno spriječava sloboda govora, o čemu govori i nedavna sudska presuda.

Sasvim je razumljivo da u takvom Gradu Visoko, američki ambasador zaobiđe Gradsku Upravu i gradonačelnicu, i time joj opali svojevrstan «diplomatski šamar». Ovim je gradonačelnici i Gradskoj Upravi poslana jasna poruka da nema podrške američke administracije lokalnim zajednicama gdje vlada totalitarizam i strahovlada.

Istoga dana, ambasador Nelson posjetio je susjednu Općinu Kakanj, pri čemu se susreo sa tamošnjim mladim načelnikom Aldinom Šljivom.

Visoko zaslužuje i može puno, puno bolje!


Možda vas zanima

BiznisVijesti

Nove cijene goriva u FBiH: Dizel skuplji za 0,04 KM po litru

Prosječna maloprodajna cijena PREMIUM bezolovnog benzina 95, BAS EN 228- BMB 95...

IstaknutoVisoko

Dom zdravlja Visoko dobio sanitetsko vozilo zahvaljujući humanom sugrađaninu

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je istakao značaj novog sanitetskog vozila koje je...

BiznisVijesti

Izvoz piva iz BiH porastao za 67 posto: Najbolje “ide” u buradima

Vrijednost izvoza piva iz Bosne i Hercegovine u 2025. godini iznosila je...

Visoko

Kažnjeno 647 vozača zbog nepropisnog parkiranja

U periodu od 24.02. do 15.03.2026. godine, na svim putevima na području...

Visoko

PROGRAM obilježavanja Dana šehida, poginulih boraca i civilnih žrtava rata

P R O G R A M obilježavanja Dana šehida, poginulih boraca...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nova Željezara Zenica: Zalihe koksa do maja, nakon toga moguća obustava proizvodnje

Nova Željezara Zenica je, uprkos svim izazovima, osigurala koks za naredni period,...

BiznisIstaknuto

Zabrana izvoza pilećeg mesa peradarima uzrokovala značajne gubitke

Privremeno je obustavljen izvoz pilećeg mesa iz Bosne i Hercegovine prema zemljama...

Magazin

Zdravko Čolić predstavio novu pjesmu “Ne daj da ostarim sam”

Zdravko Čolić predstavio je novu pjesmu “Ne daj da ostarim sam”. Tekst...