Početna Bosna i Hercegovina SDP će podržati Nešićevu smjenu, održali su vanrednu sjednicu i usvojili nekoliko zaključaka

SDP će podržati Nešićevu smjenu, održali su vanrednu sjednicu i usvojili nekoliko zaključaka

41

Klub poslanika Socijaldemokratske partije (SDP) u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH podržat će inicijativu za smjenu ministra sigurnosti BiH Nenada Nešića koji je u pritvoru.

Oni su, na sjednici održanoj na temu inicijative za smjenu ministra sigurnosti BiH Nenada Nešića, donijeli nekoliko zaključaka:

1. Klub SDP BiH u Parlamentu BiH smatra da u razvijenim demokratijama, u okolnostima u kojima se nalazi ministar Nešić, logičan slijed događaja je ostavka kao lični čin.

2. Ukoliko se to ne desi, klub SDP BiH će podržati inicijativu za smjenu ministra sigurnosti, ne preuzimajući na sebe ulogu pravosuđa.

3. Klub SDP BiH zadužuje predsjedavajućeg kluba Sašu Magazinovića da u ime kluba potpiše zahtjev za smjenu ministra sigurnosti koji su inicirali zastupnici PDP, SDS i Za pravdu i red.

4. Podsjećamo javnost da je Klub SDP BiH glasao za smjenu ministra Nešića i u julu prošle godine kada je Nešić javno vrijeđao žrtve genocida u Srebrenici. Tadašnju inicijativu, pored ostalih, nisu podržali ni poslanici PDP-a i SDS-a.

5. Klub SDP BiH odbacuje pokušaje nametanja prakse po kojoj lokalni nivoi vlasti (entitetski i kantonalni) uzimaju sebi za pravo da uređuju odnose i upliću se u donošenje odluka Parlamentarne skupštine BiH i drugih državnih institucija, kako u ovom, tako i u svim drugim slučajevima odlučivanja, saopćeno je.

Možda vas zanima

SvijetVijesti

Govor šefa njemačkog giganta šokirao Evropu: Ukida se 50 hiljada radnih mjesta

Ingo Speich iz investicijske kompanije Deka slaže se s tim mišljenjem: “Volkswagen...

Visoko

Ko uništava Visoko? Polupane flaše, oštećeni hladnjaci i golovi završili u rijeci

Izletište Luka, jedno od omiljenih mjesta za odmor, rekreaciju i porodična okupljanja...

IstaknutoVisoko

Nakon sukoba u Preventu radnik progovorio: “Neću odustati, borim se za prava radnika”

Nakon što je policija jutros intervenisala u krugu kompanije Prevent na lokaciji...

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković i Gerapetritis: Unaprijediti saradnju u oblasti ekonomije, energetike, turizma…

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković razgovarao je danas u...

SvijetVijesti

Meloni poručila Trampu: Nikad ne molim, niti to čini Italija

Italijanska premijerka Đorđa Meloni je izjavila da je tvrdnja američkog predsjednika Donalda...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bivši SDP-ovac, pa SD-ovac sada u novoj stranci: Enver Bijedić pristupio SBB-u

Savezu za bolju budućnost (SBB) danas je pristupio Enver Bijedić, nekadašnji federalni...

Sport

Nekadašnji trener Sarajeva preuzeo ekipu Zrinjskog

HŠK Zrinjski Mostar zvanično je dobio novog šefa stručnog štaba. Mostarski klub...

Visoko

Vlada ZDK usvojila programe vodnih naknada vrijedne 10,35 miliona KM

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je odluke o usvajanju programa utroška sredstava vodnih...