SDP o dogovoru SDA i HDZ-a u SBK: Lendo bi spašavao Bošnjake od HDZ-a u FBiH, a izdade ih u SBK

55

Nakon što su SDA i HDZ u Srednobosanskom kantonu danas zvanično imenovali vlast, oglasio se i SDP SBK.

“Danas je Srednjobosanski kanton dobio novu Vladu. S obzirom na kozmetičke izmjene u odnosu na raniji saziv više se može reći da je stara vlada, pa se premijer Kantona i koalicija SDfA i HDZ s pravom može pozivati na kontinuitet (ne)rada i u naredne četiri godine”, navode oni u saopćenju.

Kažu da građane čekaju nesposobnost, bezidejnost, korupcija…

“Građane Srednjobosanskog kantona čekaju godine namještenih tendera, rodbinskog i stranačkog zapošljavanja najnekvalitetnijih i najpodobnijih i ostanak Srednjobosanskog kantona na zadnjem Federaciji po razvijenosti i prosjeku plata”, istakli su.

Kao posebno interesantno ističu da su sami principi formiranja vlasti i principijelnost SDA po kojoj je ona uvijek bila poznata u narodu – slijepa poslušnost HDZ-u.

“Iako je činjenica da je SDA sama osvojila 641 glas više od svih stranaka zajedno s hrvatskim predznakom koje su izišle na izbore u SBK na Općim izborima 2022.godine, ipak je velikodušno pognula koljeno pred HDZ-om, samo da ostane u vlasti.

U stvari, HDZ je u Srednjobosanskom kantonu dobio mnogo više od SDA nego što je dobio u Federaciji BiH od ‘Trojke’, upravo zahvaljujući dobro uigranoj ekipi koju predvode Mekić i Lendo, za koje se, i provjereni SDA-ovci, pitaju da li oni rade za SDA ili HDZ!?! Lendo bi spašavao Bošnjake u Federaciji od HDZ-a, a prodao ih HDZ-u u Srednjobosanskom kantonu!?!

Od 8 ministarstava HDZ je dobio čak 5 – i to finansije, zdravstvo, obrazovanje, policiju i pravosuđe. Kad tome dodamo još i Zavod za zdravstveno osiguranje SBK, jasno je da je SDfA predala HDZ-u više od 80% i finansija i zaposlenih u kantonalnim institucijama Srednjobosanskog kantona. Praktično su im poklonili sve što vrijedi. I uz to i potpuno kontrolu nad Vladom Srednjobosanskog kantona, jer od 9 ruku (Premijer i 8 ministara) HDZ ima apsolutnu većinu, tako da SDA ostaje samo da dijeli budžetsku rezervu bez saglasnosti HDZ-a.

Zauzvrat, HDZ je prepustio mjesto Premijera SDA-u, a SDA je poklonio jedno mjesto u Domu naroda DF-u. I svi su sretni i svi zadovoljni. Posebno zato što su dogovorili da neće biti ni pokretanja sudskih procesa za zloupotrebe položaja i korupciju, ni provjere diploma kadrova SDA na našem Kantonu.

A za ove s legalnim i pošteno zarađenim diplomama bit će mjesta u Zapadnoj Evropi”, naveli su u saopćenju.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Svečani ispraćaj u Karau­li: Konjanici čuvaju tradiciju staru više od 500 godina

Konjanici iz Karaule više od pet stoljeća čuvaju tradiciju odlaska na Ajvatovicu....

SvijetVijesti

Još jedan snažan zemljotres pogodio Venecuelu, EMSC objavio podatke

Novi zemljotres, jačine 4,7 stepeni Rihterove skale pogodio je sjevernu obalu Venecuele...

IstaknutoMagazin

Nastup kontroverzne pjevačice Jelene Karleuše u Sarajevu je otkazan

Nastup Jelene Karleuše koji je trebao biti održan 8. augusta u jednoj...

Bosna i HercegovinaVijesti

Prošle su 34 godine od “žive lomače” u Višegradu, porodice još tragaju za kostima

Polaganjem cvijeća i obraćanjem predstavnika udruženja, danas će u Višegradu biti obilježene...

SvijetVijesti

Važna obavijest za vozače: U Sloveniji od danas nova zabrana za kamione

S početkom glavnog dijela turističke sezone u Sloveniji su na snagu stupile...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

BiH “narandžasta”, obala Jadrana “u crvenom”: Pripremite se, kreće toplotni val!

Toplotni val koji prethodnih dana odnosi živote širom Evrope, stigao je i...

InternetIstaknutoTehno

Trump ograničava pristup najnovijoj AI tehnologiji

Američka savezna vlada će provjeravati kompanije koje žele pristup najnovijoj tehnologiji OpenAI-ja,...

Sport

Dembele hat-trickom donio pobjedu Francuskoj protiv Norveške

Francuska je savladala Norvešku sa 4:1 u zadnjem kolu grupe I, u...