Početna Visoko Semra Bukva, visočka Monica Bellucci, započela realizaciju modnog projekta stoljeća

Semra Bukva, visočka Monica Bellucci, započela realizaciju modnog projekta stoljeća

172

Semra Bukva je diplomirana pravnica, trenutno najmlađa studentica master studija Pravnog fakulteta Univerziteta u Zenici. Pored prava, njena velika ljubav je umjetnost, prije svega poezija, ali i moda te fotografija.

Ova mlada djevojka, autorica knjige „Djevojka s ružom u kosi“, od ove godine započela je realizaciju modnog projekta koji nosi naziv „Modni vremeplov“koji je ona lično i osmislila odjevne kombinacije kao i sam projekat kojem će ona biti u ulozi modela, gdje će tokom godine svaki mjesec obrađivati jednu deceniju, u saradnji sa frizerkom i šminkericom Elmom Omanović i fotografom Mirzom Begagićem.

„Projekat je osmišljen tako da svaki mjesec upoznajemo jednu evropsku modnu deceniju, počev od 1900-tih koje smo obradili ovaj mjesec i uradili fotografije za isto. Ovaj projekat sintetizira umjetnost, modu, ali historiju i kulturu. Projekat je zamišljen da se radi tokom cijele 2025.godine, moda 20. i 21. stoljeća, dakle, period od 1900-tih sve do savremenih 2020-ih godina. Na kraju projekta, tih 12 mjeseci, voljela bih naći nekoga za saradnju za kalendar, inspirisala me ideja da bih od tih 12 fotografskih etapa mogli napraviti kalendar, čijom prodajom bi mogli doniratidio sredstva i za djecu oboljelu od raka, jer njih smatram najrizičnijom grupom čiji nam gubitak svakodnevno prijeti, a nikako ne smijemo dopustiti da ih izgubimo. Ali, to je još uvijek samo ideja i moja neka zamisao“ ističe Semra.

Također, zanimljivo je to da, ovu mladu pjesnikinju, volonterku, pravnicu, a sada i modela nerijetko poredesa čuvenom italijanskom glumicom Monicom Bellucci, osobito njene oči, kosa i usne. Obe propagiraju prirodnu ljepotu i prirodan izgled. Zbog te laskave usporedbe jednom prilikom jedan citat je posvetila i tome koji glasi:

Moje oči porede sa Bellucci, ti ne moraš da ih voliš, ali nemoj dopustiti da one plaču. Nikada!“

Nadamo se da će ovaj projekat naići na interesovanja javnosti te da će biti očekivano i uspješan.

U prilogu ovog članka možete pogledati neke njene fotografije i upoznati se sa modom 1900-ih godina.

Možda vas zanima

SvijetVijesti

Govor šefa njemačkog giganta šokirao Evropu: Ukida se 50 hiljada radnih mjesta

Ingo Speich iz investicijske kompanije Deka slaže se s tim mišljenjem: “Volkswagen...

Visoko

Ko uništava Visoko? Polupane flaše, oštećeni hladnjaci i golovi završili u rijeci

Izletište Luka, jedno od omiljenih mjesta za odmor, rekreaciju i porodična okupljanja...

IstaknutoVisoko

Nakon sukoba u Preventu radnik progovorio: “Neću odustati, borim se za prava radnika”

Nakon što je policija jutros intervenisala u krugu kompanije Prevent na lokaciji...

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković i Gerapetritis: Unaprijediti saradnju u oblasti ekonomije, energetike, turizma…

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković razgovarao je danas u...

SvijetVijesti

Meloni poručila Trampu: Nikad ne molim, niti to čini Italija

Italijanska premijerka Đorđa Meloni je izjavila da je tvrdnja američkog predsjednika Donalda...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bivši SDP-ovac, pa SD-ovac sada u novoj stranci: Enver Bijedić pristupio SBB-u

Savezu za bolju budućnost (SBB) danas je pristupio Enver Bijedić, nekadašnji federalni...

Sport

Nekadašnji trener Sarajeva preuzeo ekipu Zrinjskog

HŠK Zrinjski Mostar zvanično je dobio novog šefa stručnog štaba. Mostarski klub...

Visoko

Vlada ZDK usvojila programe vodnih naknada vrijedne 10,35 miliona KM

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je odluke o usvajanju programa utroška sredstava vodnih...