Početna Sport Senad Kevelj podnio ostavku na mjesto predsjednika FK Velež

Senad Kevelj podnio ostavku na mjesto predsjednika FK Velež

20

Fudbalski klub Velež Mostar obavještava sve svoje članove, navijače i prijatelje Kluba da je, nakon sinoćnje utakmice u kojoj naši Rođeni nisu uspjeli upisati pobjedu, predsjednik FK Velež gospodin Senad Kevelj podnio ostavku na ovu funkciju.

“Poštovani Rođeni, dragi moji prijatelji i saradnici,

nakon skoro dvije godine nažalost je došlo vrijeme za rastanak. Za dvije godine, mogu slobodno reći, uradili smo dosta posla s tim što se uvijek može više i bolje, ali moram istaći da sam kao predsjednik FK Velež i kao čovjek ponosan na rezultate koje smo ostvarili. U našoj prvoj sezoni smo igrali finale Kupa Bosne i Hercegovine, a u sezoni iza nas, osvojivši treće mjesto u WWin ligi Bosne i Hercegovine, uspjeli smo izboriti još jedan nastup naših Rođenih na evropskoj fudbalskoj sceni.

U proteklom periodu moji saradnici iz Upravnog odbora i ja, ali i mnogobrojni prijatelji našeg Kluba koji su prepoznali naš rad i iskrenu želju, uložili su uistinu mnogo energije u projekat modernog Veleža, a pomenuti rezulati ali i infrastruktura, nova tribina i pomoćni teren svjedoci su naše posvećenosti. Ljudi koji su kontinuirano vezani za sport, pogotovo za fudbal, znaju koliko je ovo naporan i težak posao, ali i posao koji čovjeka ispunjava ponosom, pogotovo onda kada imaš priliku da radiš za dobrobit kluba kojeg iskreno i iz srca osjećaš cijelim svojim bićem.


Sretan sam što možemo reći da je Klub napredovao o mnogim segmentima. Pored zelenog terena, ostvareni su i pomaci u organizacionom segmentu funcionisanja Kluba, ali sport je takav da se na kraju mjere samo rezultati. Nažalost, rezultati na otvaranju ove sezone nisu u skladu s našim ambicijama i očekivanjima te zbog toga ja, kao prvi čovjek Kluba, neulazeći u to ko je najodgovorniji za trenutne rezultate, osjećao sam moralnu odgovornost i donio odluku da ponesem ostavku na funkciju predsjednika FK Velež.

Siguran sam da je trenutno stanje u našem Klubu rezultat samo trenutne rezultatske krize, procesa uspona i padova koji su normalni u sportu, ali i u životu, te da će se naš Velež ubrzo vratiti na pobjedničke staze. Svom nasljedniku želim mnogo sreće, a kao i uvijek do sada, u svojim kapacitetima ću Velezu biti za raspolaganju”, navodi Senad Kevelj u poruci navijačima Veleža.


Možda vas zanima

Visoko

Nesvakidašnja krađa u Visokom: Iz kuće ukradena hrana, posuđe i plinska boca

Dana 07.04.2026. godine, u 12,50 sati, u mjestu Gornja Zimča, od strane...

Magazin

EXIT festival iz Novog Sada prelazi na crnogorsku obalu

Jedan od najvećih svjetskih glazbenih festivala EXIT ove će se godine održati...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nisu se pojavili: HDZ i SNSD opet blokirali državu i EU put

Hitna sjednica Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, zakazana za danas...

BiznisIstaknuto

Hrana će u Bosni i Hercegovini poskupiti do 70 posto uprkos primirju u Iranu

Cijenu rata u Iranu platiće i građani Bosne i Hercegovine, i to...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Tužne vijesti iz Prnjavora: Preminula djevojčica Anđela Zorić

Djevojčica Anđela Zorić, učenica prvog razreda srednje škole u Prnjavoru, izgubila je...

Visoko

Policija pojačano kontrolisala saobraćaj u ZDK: Alkotestirano 719 vozača, 87 bilo pod dejstvom alkohola

U cilju unapređenja sigurnosti odvijanja saobraćaja na svim putevima na području Zeničko-dobojskog...

Sport

Večeras četvrtfinalni dueli Lige prvaka Barcelona – Atletico Madrid i PSG – Liverpool

Preostali susreti četvrtfinala Lige prvaka na rasporedu su večeras, a sastaju se...

Sport

Preminuo bivši reprezentativac Jugoslavije, ostavio ogroman trag u Dinamo Zagrebu

Nogometni svijet ostao je bez jednog od velikana – u 70. godini...