Šest osoba uhapšeno zbog krijumčarenja migranata, pronađeni droga, novac i oružje

107

Šest osoba uhapšeno je zbog krijumčarenja migranata u akciji “Domino”, koju su na području Sarajeva, Visokog, Breze i Olova realizovali pripadnici Granične policije Bosne i Hercegovine i Federalne uprave policije (FUP).

Osobe čiji su inicijali Đ.M. (1986), B.M. (2002), E.B. (1999), N.D. (1985), A.T. (1997) i R.K. (1965) osumnjičene su za organizovanje grupe ili udruženja za izvršenje krivičnih djela krijumčarenje ljudi, nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija, te neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet droge, saopšteno je iz Federalne uprave policije.

U okviru akcije “Domino” izvršeni su pretresi na više lokacija i tom prilikom pronađeni su veća količina novca, puške, pištolji, municija, određena količina droge i drugi predmeti koji se mogu dovesti u vezu sa izvršenjem ovih krivičnih djela.

Nakon kriminalističke obrade u prostorijama Federalne uprave policije i Granične policije BiH, uhapšeni će biti predati u nadležnost Tužilaštvu BiH uz Izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.

Policijska akcija “Domino” realizovana je pod nadzorom Tužilaštva BiH, a prema naredbama Suda BiH.

Možda vas zanima

Jasmin Slatina novi trener RK Bosna Visoko Ekoenergija

Rukometni klub Bosna Visoko Ekoenergija dobio je novog šefa stručnog štaba, a...

Ekrem Imamoglu ponovo udaljen iz sudnice tokom suđenja za korupciju

Ekrem Imamoglu, gradonačelnik Istanbula i jedna od najistaknutijih figura turske opozicije, ponovo...

Turistkinja tvrdi da je seksualno napadnuta kod Mostara

Alis Čepmen, turistkinja i aktivistica koja je međunarodnoj javnosti poznata i po...

Zukorlić predvodi delegaciju Sandžaklija na Maršu mira 2026.

Predsjednik Stranke pravde i pomirenja (SPP) ministar Usame Zukorlić, pridružio se danas...

Sud odbio žalbu Nove Željezare Zenica: U petak ročište o uvođenju vanredne uprave

Rješenjem Kantonalnog suda u Zenici odbijena je žalba privrednog društva Nova Željezara...

Samo u BiH: Komšiji otrovao dvije krave, uginule su

Još jedna nevjerovatna situacija stiže iz Bosne i Hercegovine, tačnije iz sela...

MUP ZDK: Poduzete mjere za sigurni i nesmetan odlazak građana u Srebrenicu

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUPZDK) poduzima sve neophodne mjere...

Zdenko Antović

Antović se oprostio od trenerske klupe: “Od kluba se ne udaljavam, Bosna ostaje dio mene”

Pismo gospodina Zdenka Antovića, koji je kao trener prvog tima završio prethodnu...