Početna Bosna i Hercegovina SIPA provjerava ko je znao za Pljevljakove prijetnje!

SIPA provjerava ko je znao za Pljevljakove prijetnje!

29

Iz Agencije za istragu i zaštite (SIPA) potvrdili su da su postoje prijave da su određeni službenici te agencije imali informacije u vezi sa prijetnjama koje je dobijala Sadeta Alomerović od Rasima Pljevljaka.

No, ističu, da te informacije nisu stigle do kabineta direktora Gorana Zubca ili Službe unutrašnje kontrole koje su nadležne za to.

Zbog toga su otvorili istragu s ciljem ispitivanja svih okolnosti i činjenica u vezi sa ovim slučajem.

Podsjećamo, Pljevljak, specijalac SIPA-e je prije tri dana ubio Alomerović te teško ranio njenog brata, a potom jučer izvršio samoubistvo. Agencija Patria je jutros objavila tvrdnju prijateljice ubijene, da je Alomerović i ranije obavještavala SIPA-u o problemima koje je imala sa Pljevljakom.

”Po dobijanju informacije da su određene prijave u vezi sa naprijed navedenim upućene određenim službenicima SIPA-e, Agencija je pokrenula postupak za ispitivanje svih činjenica. Ukoliko se utvrdi da je bilo ko u SIPA-i imao takve informacije, koje se odnose na prethodno upućene prijetnje nastradaloj Sadeti Alomerović od strane službenika Agencije, a sa istim nije, u skladu sa važećim procedurama, upoznao menadžment SIPA-e radi provođenja potrebne procedure, protiv istog će se u najkraćem roku provesti adekvatan postupak u skladu sa važećom zakonskom regulativom u BiH” – kazali su iz SIPA-e.

Dalje navode da su “svi u SIPA-i zatečeni i veoma potreseni proteklim događajima“.

Izražavaju duboko saosjećanje prema porodici nastradalih i svima koji su pogođeni ovom tragedijom.

Inače, novinska agencija Patria je kontaktirala Mirsada Vilića, komandanta specijalne jedinice SIPA-e, koji je bio nadređen Pljevljaku, ali Vilić nije želio davati bilo kakve informacije niti izjave.

(VisokoIN/NAP)

Možda vas zanima

Visoko

Kontrola vozila u Čajengradskoj rezultirala hapšenjem jedne osobe

Dana 04.06.2026. godine, u 13,05 sati, u ulici Čajengradska, od strane službenika...

Crna HronikaVisoko

Policija u Visokom uhapsila muškarca nakon kontrole vozila u ulici Potok

Dana 04.06.2026.godine, u 17,15 sati, u ulici Potok, od strane službenika Policijske...

BiznisIstaknuto

Berba zove donosi do 160 KM dnevno: Otkupna cijena na rekordnom nivou!

Sezona berbe zove, poznate i kao bazga, ove godine donijela je veliko...

Sport

Navijači BiH najavljuju korteo kroz St. Louis uoči utakmice protiv Paname

Bosna i Hercegovina će sutra protiv Paname igrati prijateljsku utakmicu, posljednju pred...

Visoko

Gradonačelnik Mirza Ganić posjetio Centar za socijalni rad: Briga o građanima ostaje prioritet

Gradonačelnik Mirza Ganić sa saradnicama posjetio je JU Centar za socijalni rad...

Bosna i HercegovinaVijesti

Danas isplata penzija: Ovo su iznosi najveće i najniže

Penzije za maj u Federaciji Bosne i Hercegovine bit će isplaćene danas,...

Crna HronikaSvijet

Majka i kćerka iz BiH prevarile austrijski zavod za oko 60.000 KM, osuđene su

Okružni sud u Gracu osudio je 64-godišnju državljanku Bosne i Hercegovine i...

Sport

Zeljković najavio nove korake: Nacionalni stadion BiH mogao bi krenuti u izgradnju već ove godine

Projekat izgradnje nacionalnog stadiona Bosne i Hercegovine u Zenici ulazi u novu...