Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika SIPA uhapsila četiri osobe: Troje oteli i mučili, pa uzeli 18.000 evra za otkup

SIPA uhapsila četiri osobe: Troje oteli i mučili, pa uzeli 18.000 evra za otkup

132

SARAJEVO – Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu juče su na području Sarajeva pretresli stambeni objekat i uhapsili četiri lica, državljane Avganistana, koji se sumnjiče za otmicu.

Oni se, kako je saopšteno, sumnjiče da su od osobe koja ne boravi na teritoriji BiH tražili otkup za tri oteta lica, državljane Irana i Švajcarske, u iznosu od 8.000 i 10.000 evra.

“Otkup je nakon toga i plaćen van Bosne i Hercegovine, a lica puštena”, saopšteno je iz SIPA.

Kako su dodali, ova organizovana grupa otmičara je mučila i fizički maltretirala oteta lica, te im nanijela povrede, a jedno lice je završilo na bolničkom liječenju.

“Takođe, navodimo da se jedno od uhapšenih lica dovodi u vezu sa ubistvom izvršenim nad jednim od migranata, koji je izboden nožem u Imigracionom centru Lipa u Bihaću, a koje se desilo 31. decembra 2023. godine”, naveli su iz SIPA.

Možda vas zanima

Sutra će biti isplaćen regres za oko 8.300 zaposlenih u institucijama i ustanovama u ZDK

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona izvršilo je sve neophodne radnje za sutrašnju isplatu...

Zatvorenik iz Visokog preminuo u bolnici nakon pokušaja samoubistva

Enver Burić zvani Braco (48) iz Visokog preminuo je u Kantonalnoj bolnici...

“Tojota” povlači 655.000 vozila zbog greške na displeju

Proizvođač automobila “Tojota” potvrdio je da povlači sa tržišta oko 655.000 vozila...

Sjajna Lana Pudar u polufinalu Evropskog prvenstva

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nastavila je nastupe na Evropskom prvenstvu plasmanom...

Adi Šoše i Saša Matić predstavili duet “Daljine”: Spoj kakav niste očekivali

Saradnja Adija i Saše jedna je od onih koje nose posebnu priču....

Večeras u KC Altindag: Sjećanje na Visoko i njegove branioce 1992–1995.

U Kulturnom centru Altindag u Visokom večeras, 13. augusta, bit će održana...

Uhapšen muškarac zbog oštećenja spomenika na katoličkom groblju u Travniku

Muškarac inicijala D.G. /38/ iz Travnika uhapšen je zbog sumnje da je...

Emir Suljagić podnio krivičnu prijavu protiv ministra Srđana Amidžića

Direktor Memorijalnog centra Srebrenica Emir Suljagić podnio je Tužilaštvu Bosne i Hercegovine...