Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika SIPA uhapsila ministra u Vladi KS Bojana Bošnjaka

SIPA uhapsila ministra u Vladi KS Bojana Bošnjaka

61

U sklopu akcije kodnog naziva “Incitat 2”, po nalogu postupajućeg tužioca, istražitelji SIPA-e slobode su lišili ministra komunalne privrede infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša u Vladi KS Bojana Bošnjaka, saopćeno je iz Tužilaštva KS.

Nakon kriminalističke obrade u SIPA-i, osumnjičeni će biti predat u nadležnost Tužilaštva KS.

Podsjetimo, na osnovu naredbi Kantonalnog suda u Sarajevu a pod nadzorom Tužilaštva KS, istražitelji Državne agencije za istrage i zaṣ̌titu (SIPA) u saradnji sa Uredom za borbu protiv korupcije KS, jutros su započeli realizaciju akcije kodnog naziva “Incitat 2”.


Zbog sumnje na počinjenje krivičnog djela zloupotreba položaja ili ovlaštenja, pod istragom Tužilaštva Kantona Sarajevo je ministar komunalne privrede infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša u Vladi KS Bojan Bošnjak, saopćeno je iz tog Tužilaštva.

Sumnjiči se da je dao pozitivno mišljenje na izvještaj o strategijskoj procjeni uticaja na životnu sredinu, kojim je htio legalizirati nezakonite urbanističke projekte gradnje na Bjelašnici osumnjičenima Ibri Berilu i Nađi Milišić.

Još uvijek nije potvrđeno, ali bi cijela akcija mogla da ima veze sa pozitivnim Mišljenjem kojeg je 3. aprila 2024. godine Ministarstvo komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša KS dalo na Izvještaj o strategijskoj procjeni uticaja na okoliš za Izmjene i dopune Regulacionog plana ‘Sportsko-rekreaciono područje Bjelašnica”.


Možda vas zanima

Emir Osmanbašić i Faris Lemeš
Gradsko vijeće VisokoVisoko

NiP oštro nakon sjednice u Visokom: “Ko nam vodi Centar za socijalni rad?”

Jučer 29.04.2026. godine, je održana 18. sjednica Gradskog vijeća Visoko, na čijem...

Visoko

Bolji putevi za mještane: Grad Visoko ulaže u Spahiće, Sarajlije i Piromane

Gradonačelnik Mirza Ganić danas je, zajedno s predsjednikom MZ Podvinci Sulejmanom Zukanom,...

Smrtovnice

Dr. SMAJIL (Ibrahim) Alibegović 02.05.2026. u 15:00 sati

Dr. SMAJIL (Ibrahim) Alibegović 02.05.2026. u 15:00 sati

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon sastanka sa Vladom FBiH i Energoinvestom, Nova Željezara objavila detalje

U Novoj Željezari Zenica danas je održan sastanak većinskih vlasnika Nove Željezare...

Općinski sud - Visoko | Foto: Visokoin.com
Visoko

Vildana Hasić imenovana za sudiju Općinskog suda u Visokom

Visoko sudsko i tužilačko vijeće Bosne i Hercegovine (VSTV BiH) donijelo je...

InternetTehno

Google Translate postaje konkurencija Duolingu?

Google u svoju Translate funkciju uvodi opciju za vežbanje izgovora i dikcije...

LifestyleZdravlje

Opasnost vreba iz trave: Sve što trebate znati o ujedu krpelja

Ako primjetite krpelja na svojoj koži, javite se ljekaru da ga što...