Početna Bosna i Hercegovina Sjekirom napao i teže povrijedio 42-godišnjaka

Sjekirom napao i teže povrijedio 42-godišnjaka

45

Službenici Policijske stanice Livno su u utorak, 27. augusta, u 8 sati zaprimili dojavu da je u mjestu Golinjevo, Livno, sjekirom napadnut N.J. (1982.) od strane I.R. (1963.), obojica iz Livna.

Na mjesto događaja izašli su službenici PP Livno i HMP DZ Livno, gdje su zatekli I.R. i povrijeđenog N.J. koji je krvario u predjelu glave. Povrijeđenom N.J. službenici HMP pružili su pomoć nakon čega je prevezen u Kantonalnu bolnicu u Livnu, gdje mu su konstatovane teže tjelesne povrede, te je upućen u SKB Mostar, na daljnje liječenje, saopćeno je Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegbosanskog kantona.

Uviđaj na mjestu događaja obavili su službenici PU Livno, nakon čega je I.R. (1963.), lišen slobode i smješten u prostorije za zadržavanje PP Livno, te je nad njim zavedena kriminalistička obrada zbog postojanja osnova sumnje da je počinio kazneno djelo ubistva u pokušaju. O svemu je upoznat dežurni kantonalni tužilac u Livnu.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Već vidljivi rezultati zakona o bahatoj vožnji

Primjena u Bosanskopodrinjskom kantonu ‘zakona o bahatoj vožnji’ pokazuje da nove odredbe...

Ilustracija / Pretres po nalogu suda: Oduzeta puška i municija u Visokom
Crna HronikaVisoko

Pretres u Visokom: Pronađena droga, municija i digitalna vaga, jedna osoba uhapšena

Dana 11.06.2026. godine, službenici Policijske stanice Visoko, postupajući po Naredbi Općinskog suda...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nikšić na poslu u dresu Bajraktarevića: Danas smo jedan tim

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić jutros je po dolasku na...

Sport

Barbarez najavio Kanadu, Meksiko pobjedom otvorio Svjetsko prvenstvo

Svjetsko prvenstvo je počelo pobjedom Meksika protiv Južne Afrike, ali za Bosnu...

IstaknutoVisoko

Heroji iz školskih klupa: Ajnur i Emin dokazali da ljubav i dobrota ne poznaju prepreke

U vremenu kada često slušamo o podjelama i razlikama, iz Osnovne škole...

Sport

Počinje Mundijal 2026 uz Shakiru, Katy Perry i tri spektakla otvaranja

Počinje fudbalska groznica. FIFA Svjetsko prvenstvo 2026. starta danas, i to na...

Visoko

Policija sankcionisala 24 vozača zbog obijesne vožnje

Uprava policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona nastavlja sa intenzivnom primjenom Zakona...