Početna Sport Sloga deklasirala Sarajevo i nastavila sjajan niz na domaćem terenu

Sloga deklasirala Sarajevo i nastavila sjajan niz na domaćem terenu

20

Ekipa Sloge je danas na Stadionu Luke u Doboju slavila veliku pobjedu nad ekipom Sarajeva rezultatom 3:0 u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica nije mogla početi bolje za ekipu Sloge. Već u četvrtoj minuti, nakon odličnog dodavanja Jovića, Vidić postiže lijep pogodak i dovodi domaće u vodstvo. Samo dvije minute poslije, to vodstvo je moglo biti udvostručeno. Redžić je dobro šutirao, ali Šahinović brani.

Nije trebalo ni ekipi Sarajeva da se oporavi od početnog šoka. Više su držali loptu u svome posjedu i pravili su pritisak na odbranu domaćih. Izveli su i tri kornera, ali nisu uspjeli da se nađu u izglednoj prilici za postizanje pogotka.

Ali u 28. minuti smo svjedočili još jednoj neobičnoj situaciji, najblaže rečeno. Nakon što je jedan igrač gostiju loše dodao loptu, nju je “pokupio” Jović ali je sudija svirao nedozvoljenu poziciju. Gotovo identična situacija kao na utakmici između Sarajeva i Tuzla Cityja. Uzalud su bili veliki protesti domaćih igrača.

Ponovo se Jović našao u dobroj prilici, pet minuta poslije, ali lopta odlazi preko gola. Bila je ekipa Sloge i u nastavku konkretnija, uspjeli su da upute dva centaršuta, ali sreća i golman Šahinović su spasili goste.


U 40. minuti dolazi do malog koškanja među igračima na terenu, a sve završilo sa žutim kartonom za igrača Sarajeva Slavišu Radovića. Tek u 44. minuti Soldo pokušava sa distance za gostujuću ekipu, ali nije bilo veće opasnosti po gol domaćih. Sa vodstvom Sloge od 1:0 se završilo prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme je počelo mirnije nego prvo, ali je Sloga uspješno održavala rezultatsku prednost, dok je Sarajevo izgledalo potpuno bezopasno. U 55. minuti Šahinović pravi veliku grešku, ispušta loptu, ali nakon gužve ispred njegovog gola domaći ne uspijevaju da postignu pogodak.

U 60. minuti Čataković pokušava sa distance, a minutu poslije i Buljubašić, ali bez većih opasnosti po gol domaćih. U 65. minuti i Hasić je pokušao šutem sa distance, ali bez uspjeha.

U 72. minuti ponovo sporna situacija. Domaći su tražili penal jer je navodno jedan od igrača gostujuće ekipe igrao rukom, ali BIlbija se ni ovoga puta nije oglasio.

I u 78. minuti ekipa Sloge dolazi do drugog pogotka i rješava pitanje pobjednika. Nikolić se najbolje snašao nakon centaršuta i postigao je pogodak za udvostručenje vodstva svoje ekipe.

Nastavila je Sloga da napada i nakon drugog pogotka. Baranov i Nikolić su imali najozbiljnije prilike ali bez uspjeha.

Konačno, u 92. minuti Šipovac stavlja tačku na “i”, te nakon asistencije Baranova postiže treći pogodak za Slogu i postavlja konačni rezultat.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Najveća prevara: Ko je zaista privatizovao javna preduzeća u BiH?

I dok je fokus javnosti u Bosni i Hercegovini godinama bio na...

SvijetVijesti

Cijena nafte mogla bi da premaši 150 dolara po barelu

Cijena nafte na globalnom tržištu mogla bi da premaši 150 dolara po...

IstaknutoSvijet

Nobelovac poziva svijet na hitnu reakciju, traži zaustavljanje “luđaka Trumpa”

Bivši direktor Međunarodna agencija za atomsku energiju i dobitnik Nobelove nagrade za...

Automobil sletio s ceste, poginula jedna osoba / Ilustracija
Crna HronikaIstaknuto

Crna godina na cestama BiH: Skoro 43.000 nesreća, 288 poginulih

Tokom 2025. godine na cestama širom Bosne i Hercegovine zabilježena je zabrinjavajuća...

Bosna i HercegovinaVijesti

Aliefendić: HDZ u Kaknju prebrojava zaposlene po nacionalnoj osnovi

Nezavisni zastupnik Almedin Aliefendić oglasio se povodom, kako navodi, spornog zastupničkog pitanja...

Bosna i HercegovinaVijesti

Pivić: U najkraćem roku ispoštovati odluke Ustavnog suda BiH

Vlada Zeničko-dobojskog kantona u najkraćem će roku izvršiti izmjene i dopune Zakona...

Bosna i HercegovinaVijesti

Smanjena nezaposlenost u BiH krajem februara

Na evidencijama zavoda i službi za zapošljavanje u Bosni i Hercegovini krajem...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Podignuta optužnica protiv Huseinbegović, Zubaka, Raića i Ćate zbog nezakonite prodaje Vitezita

Posebni odjel za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Federalnog tužilaštva FBiH...