Početna Visoko Smijenjeni ministri u ZDK neće na ‘bijeli hljeb’

Smijenjeni ministri u ZDK neće na ‘bijeli hljeb’

2

Ministri u Vladi Zeničko-dobojskog kantona, koji su smijenjeni zbog uspostavljanja nove skupštinske većine, vratit će se svojim ranijim aktivnostima i na pozicije na kojima su ranije bili angažirani.

“Za sada ćemo iskoristiti samo godišnje odmore, obzirom da smo hitnom sjednicom izbačeni sa vlasti odlučili smo da koristimo sva prava koja nam pripadaju po zakonu. Nakon odmora pojedinačno ćemo odlučiti šta će ko i kako uraditi. Mislim da će kolega Gvozdenović se vratiti na radno mjesto u Kantonalnoj bolnici, Goran Bulajić će se vratiti u svoju porodičnu firmu, a ja sam bio u penziji i vjerovatno ću se vratiti u penziju. S obzirom na način na koji smo izašli iz vlasti tražićemo sve što nas sljeduje po zakonu, a sve ostalo je stvar ličnih odluka i ne vjerujem da ćemo budžet Zeničko-dobojskog kantona opteretiti na bilo koji način”, kazao je Feni bivši ministar MUP-a ZDK Hajrudin Žilić.


Bivši ministar zdravstva Bojan Gvozdenović je najavio da će se tako nakon odmora, 28.decembra, javiti na svoje radno mjesto na ginekološki odjel Kantonalne bolnice Zenica.

“Što se tiče ‘bijelog hljeba’ nikad to ne bih uzeo, jer ne smatram da je to moralno iako je po zakonu”, kazao je Gvozdenović.

Smijenjeni ministar prometa Goran Bulajić je na odmoru, a, prema informacijama, vratit će se radnim obavezama u privatnu porodičnu firmu.


Možda vas zanima

Visoko

Promovisan helikopter za potrebe civilne zaštite i policije ZDK

Na platou sjedišta Specijalne policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona u Lukovom...

Visoko

Dva kandidata u utrci za direktora JU Dom zdravlja Visoko

U augustu ove godine, u skladu sa zakonskim propisima, istekao je mandat...

Visoko

Krađa u Visokom: Lopov odnio tri TV-a i motornu pilu

U mjestu Bradve kod Visokog, 23. decembra 2025. godine, u vremenu od...

VijestiVisoko

Objavili ko će dobiti 250, a ko 500 KM naknade za novogodišnje praznike

Dženana Čišija, ministrica finansija ZDK Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona danas je uplatilo...

VijestiVisoko

Skupština ZDK danas usvaja budžet za 2026. te drugi rebalans za 2025. godinu

Skupština Zeničko-dobojskog kantona (ZDK) danas će po skraćenom postupku usvajati Prijedlog budžeta...

Visoko

Zbog nasilja u porodici: Sud u Visokom odredio jednomjesečni pritvor

Općinski sud u Visokom, sudija za prethodni postupak, odlučujući o prijedlogu Kantonalnog...

Visoko

Veliki uspjeh sportista OSI Visoko na kantonalnom nivou

Ekipa Udruženja za sport i rekreaciju OSI Visoko pobjednik je 29. kantonalnog...

Grad Visoko (Foto: Visokoin.com)
VijestiVisoko

Očekuje nas sunčano vrijeme, temperature do 14 stepeni

U ostatku zemlje umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Po kotlinama i uz...