Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Smrt koja je šokirala BiH: Šta je 19-godišnjeg mladića natjeralo na samoubistvo? Majka optužuje komšije…

Smrt koja je šokirala BiH: Šta je 19-godišnjeg mladića natjeralo na samoubistvo? Majka optužuje komšije…

13

Prnjavor je prije dva dana zadesila velika tragedija. Prerano se ugasio život Gorana Karanovića (19) iz sela Štivor koji je izvršio samoubistvo. Goran je bio mladi zaštitnik životinja, a njegova smrt izazvala je šok u čitavoj BiH.

Njegova majka Zora Karanović tvrdi da je Goran imao velike pritiske od strane pojedinih komšija koje su bile protiv onoga čime se Goran zanimao, te su konstantno pisale peticije da se psi sklone iz sela.

– Oni su zlotvori, mog su Gorana otjerali u smrt, zbog njih je moj mali anđeo digao ruku na sebe, rekla je neutješna majka, prenosi Srpskainfo, i dodala:


– On je imao 15 svojih pasa, ostali su bili sa ulice. Dešavalo se da ih se skupi i po 50, sve njih je on hranio, liječio i čuvao, bez ikakve materijale koristi, iz čiste ljubavi. Od svog novca im je kupovao lijekove i hranu.

Tragediji je predhodilo to što su bunu digle komšije, a onda se pojavila i komunalna policija koja je poručila da Goran moće imati dva psa, a da će ostale odvesti. To je sve uznemirilo Gorana koji je na koncu sebi oduzeo život. Majka ga je našla obješenog u plasteniku.

Ova tragedija izazvala je brojne reakcije. Zaštitnici životinja iz cijele BiH pozvali su građane da danas u 13 sati dođu u Prnjavor i isprate Gorana na vječni počinak, ali je najavljeno okupljanje i ispred Hrama Hrista Spasitelja u Banjaluci.


Možda vas zanima

Visoko

Održana Izvještajno-izborna skupština Udruženja dobitnika najvećih ratnih priznanja grada Visoko

U Visokom je danas održana Izvještajno-izborna skupština Udruženja dobitnika najvećih ratnih priznanja...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Isak pravda fijasko specijalaca u Dubaiju: Nismo smjeli poslati najbolje ljude zbog

Federalna uprava policije (FUP) završila je na razočaravajućem 105. mjestu na prestižnom...

Magazin

Svadba “potopila” Titanic i postala najgledaniji film u hrvatskim kinima u historiji

Komedija Igora Šeregija u dvadeset je dana privukla 522.106 gledalaca i tako...

Bosna i HercegovinaVijesti

Vijeće ministara usvojilo Program reformi, ide u sjedište NATO-a

Vijeće ministara BiH, na prijedlog Komisije za saradnju s NATO-om BiH, jednoglasno...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Hayat, BN i ostali kanali vraćaju se na platformu Moja TV

Korisnici BH Telecoma uskoro će ponovo moći gledati programe komercijalnih televizija koji...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Pravosudna farsa oko F-Autocentra vodi do Slovenije?

Zaključkom Općinskog suda u Sarajevu od 30. januara ove godine naložen je...

Visoko

Izmjene režima saobraćaja u Podlugovima trajaće druži period

Zbog radova na sanaciji saobraćajnice i rekonstrukciji trotoara, od danas i naredni...

Crna HronikaVisoko

Dvije osobe iz Visokog uhapšene zbog nasilničkog ponašanja u Goduši

Dana 07.02.2026. godine, u 22,45 sati, u mjestu Goduša, lica: H.A., rođen...