ŠOK ZA BAJERN Četvrti kiks u nizu Bavaraca: Izvanredni Mainc ih demolirao u drugom poluvremenu

Bajern Minhen je poražen na gostovanju kod Mainca u veoma bitnoj utakmici 29. kola Bundeslige. Oni su poraženi rezultatom 3:1.

Iako su Bavarci poveli preko Sadia Manea, prednost nije predugo potrajala.

U 64. minuti nakon jednog slobodnog udarca Jan Zomer (Yan Sommer) je odbranio udarac, ali se najbolje snašao Ludovik Ažork (Ludovic Ajorque). Izgledala je situacija kao da je napadač bio u ofsajdu, ali se na ponovljenom snimku vidjelo da je Žoao Kanselo (Joao Cancelo) kasnio.

Osam minuta kasnije, Leandro Bareiro Martins (Barreiro) je smirio odličnu nisku loptu koju je poslao Karim Onisivo (Onisiwo), a prije koje je pogriješio Josip Stanišić i pogodio za iznenađujuće vodstvo protiv Bajerna.

Totalni potop je potvrdio španski fudbaler Aron Martin (Aaron) eurogolom u 79. minuti kada je pogodio sa ivice šesnaesterca.