Početna Biznis Sparkasse Bank neće povećati cijene i aktivno će odobravati moratorije ili druge olakšice

Sparkasse Bank neće povećati cijene i aktivno će odobravati moratorije ili druge olakšice

45

U svjetlu epidemiološke krize i efekata koje ona nosi za građane i privredu BiH, Sparkasse Bank BiH želi sa javnošću, svojim sadašnjim i budućim klijentima podijeliti svoje apsolutno opredjeljenje: cijene usluga se neće povećavati, a na zahtjeve za moratorije nećemo čekati, nego aktivno pozivamo klijente da nam se obrate.

“Sparkasse Bank u ovoj godini nije, i nema u planu povećavati bilo koju vrstu naknada za transakcijske proizvode, niti za fizička lica niti za preduzeća. Sva naša nastojanja u ovom momentu su usmjerena na to da održimo kontinuitet pružanja usluge, štiteći pri tome zdravlje naših uposlenika i klijenata na najbolji mogući način. Istovremeno, intenzivno radimo na pripremi primjene olakšica za otplatu kredita koje je propisao regulator, upravo da bismo što prije i adekvatnije mogli podržati sve naše klijente pogođene epidemiološkom krizom COVID 19. To je naš fokus i prioritet, a nikako odluke koje bi ih mogle dovesti u još nepovoljniji položaj”, ističu iz Sparkasse Bank.

U skladu sa tim, u proteklom mjesecu je banka poduzela konkretne korake – ostvarena je intenzivna komunikacija sa preko 80% klijenata, kreditno izloženih preduzeća. Sa njima se već dogovaraju opcije adekvatnih mjera relaksacije, uključujuci i moratorij na period od 6 mjeseci, a sve u skladu sa njihovim poslovnim potrebama.

Kada su u pitanju klijenti fizička lica, banka je do sada zaprimila preko 1000 zahtjeva za odgodu plaćanja kreditnih obaveza, većina je već u fazi odobravanja. U narednom periodu će se svakodnevno kontaktirati građani, klijenti banke te im se ponuditi prikladna rješenja. U fokusu će biti zaposlenici preduzeća čije je poslovanje značajno pogođeno pandemijom virusa COVID-19.

“Pozivamo sve građane BIH koji imaju kredit u našoj banci, kojima je radni status ugrožen ili su poslani na neplaćeno odsustvo, kojima su prihodi u većoj ili manjoj mjeri umanjeni te zbog toga ne mogu nastaviti redovnu otplatu kreditnih obaveza, da nas kontaktiraju. Nastojat ćemo odobriti odgodu plaćanja kredita ili druge mjere prilagođene njihovim potrebama u najbržem mogućem roku, uz minimalnu dokumentaciju, i gdje god to bude moguće, bez dolaska klijenta u banku”, poručuju iz Sparkasse Bank.

Informacije i zahtjev za odobrenje olakšica na otplatu kredita u Sparkasse Bank možete pronaći OVDJE

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Beč: Maloljetnici iz BiH uslovno osuđeni, žrtve se sažalile na njih

Sud u Beču donio je osuđujuću presudu za dvoje tinejdžera, oboje 14...

Kralupi/Slatina: Nesavjesno odlaganje otpada izazvalo revolt mještana

Stanovnici Kralupi/Slatina upozoravaju na dugotrajan problem nesavjesnog odlaganja otpada pored kontejnera. Prema...

Mirza Ganić – gradonačelnik koji je uvijek uz građane Visokog

Gradonačelnik Visokog Mirza Ganić još jednom je pokazao da je uz svoje...

AHMETOVIĆ (Salko) BESIMA 31.07.2026. u 18:00 sati

AHMETOVIĆ (Salko) BESIMA 31.07.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

KUNIĆ (Ibrahim) RASIM 31.07.2026. u 18:00 sati

KUNIĆ (Ibrahim) RASIM 31.07.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

Poljak otkrio motive vandalizma: “Htio sam pokazati da je Međugorje prevara”

U Sudu BiH je danas održano ročište za određivanje pritvora poljskom državljaninu...

U Federaciji BiH donesen Zakon o boračkom dodatku

Jednoglasnom odlukom na današnjoj vanrednoj sjednici Doma naroda Parlamenta FBiH, Federacija BiH...

Udala se jedna od najboljih bh. košarkašica

Jedna od najboljih bh. košarkašica posljednjih godina, Melisa Brčaninović (27) udala se...